Укрінформ зазнав DDoS-атак. Парубій доручив захистити інформресурси від таких атак
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій доручив профільним міністерствам та відомствам терміново вжити заходів захисту державних та інших вітчизняних інформаційних ресурсів, що стали об'єктами масових DDoS-атаки, у тому числі Українського національного інформаційного агентства - Укрінформ. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на РНБО.
"Упродовж останніх днів на канали зв'язку Апарату Ради національної безпеки і оборони України здійснюються масові DDoS-атаки, очевидно, спрямовані на гальмування реагування щодо викликів, перед якими постала держава. Були зафіксовані подібні DDoS-атаки й на сервери національного інформаційного агентства України «Укрінформ», з яким Апарат РНБО України співпрацює в питаннях інформування громадян щодо подій в Україні та забезпечення трансляції відповідної інформації закордон", - ідеться у повідомленні.
Секретар РНБОУ доручив захистити державні інформаційні ресурси, які обробляються в інформаційно-телекомунікаційних системах органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління, від протиправного втручання в їх роботу. Поставлено завдання запобігти блокуванню сайтів органів державної влади, ліквідувати загрози державним інформаційним ресурсам, посилити протидію кібератакам на об'єкти критичної інфраструктури. Активніше відстоювати інтереси держави в інформаційному просторі та наполегливіше розслідувати факти кібератак та карати осіб, винних у їх здійсненні.
Парубій також доручив подавати до Апарату РНБО інформацію про виявлені порушення та про результати вжитих заходів.
Як повідомляли ЗМІ, українські сили безпеки звинуватили російську армію у створенні перешкод для мобільного зв’язку. Менш масштабні раніше атаки відбувалися на сайти новин та соціальні мережі, в тому числі їхній зміст спотворювався пропагандистськими повідомленнями. Тоді як за військовими діями міжнародна спільнота може відкрито спостерігати та аналізувати їх, відстежувати кібердіяльність та виявляти її джерела значно складніше.
Нагадаємо, кібератаки часто застосовувалися у 2008 році під час конфлікту Росії та Грузії. Тоді, за кілька тижнів до початку воєнних дій, так звані DDoS-атаки використовувалися для перевантаження вебсайтів і серверів у Грузії. Грузинський уряд заявляв, що за цими діями стоїть Росія, однак Кремль це заперечував.
Help us be even more cool!