ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У травні ІМІ зафіксував в Україні 11 порушень свободи слова

04.06.2020, 12:01

У травні експерти ІМІ зафіксували в Україні 11 випадків порушень свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18). З них сім стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найчастіше в травні журналістам перешкоджали (п'ять випадків) та обмежували доступ до публічної інформації (три випадки).

З п'яти випадків перешкоджання три пов’язані з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу. Зокрема, у Запоріжжі 7 травня невідомий чоловік накинувся на знімальні групи центральних телеканалів, які готували сюжет про порушення правил карантину на ринку “Бахчисарай”. Чоловік почав переслідувати журналістів, щойно вони зайшли на територію ринку, і нецензурно їх ображав. Потім став кидатися на операторів і намагався зірвати маски з журналістів та пошкодити техніку. 

У Львові 13 травня знімальну групу телеканалу “Перший Західний” вигнали з перукарні та заборонили знімати. Журналістка Ксенія Павлишин та оператор Юрій Кісь хотіли відзняти матеріал про послаблення карантинних обмежень у місті й відновлення роботи салонів краси та перукарень.

Низку журналістів 27 травня без ґрунтовних пояснень не допустили на засідання сесії Криворізької міської ради. У людях, які не пропустили ЗМІ, журналісти впізнали працівників комунального підприємства "Муніципальна гвардія".

Усі три випадки обмеження доступу журналістів до публічної інформації зафіксовано в Миколаєві з боку місцевої влади та правоохоронців. Так, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко не відповіла на інформаційний запит журналістки видання “Преступности.НЕТ”, що стосувався, зокрема, розміру її заробітної платні.

Без задоволення залишив запит журналістів “Преступности.НЕТ” щодо умов проведення ремонту у власному робочому кабінеті начальник Управління Служби безпеки України в Миколаївській області Віталій Герсак.

Директор комунального підприємства Миколаївської обласної ради “Миколаївський міжнародний аеропорт” Федір Барна відмовив виданню “НикВести” в наданні інформації про власну заробітну платню. 

Цього місяця утиску своїх прав зазнали вісім чоловіків-журналістів, п'ять жінок-журналісток.

Порушення зафіксовано в семи регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували в Києві та Миколаєві – по три, в інших регіонах – по одному випадку.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 91 порушення свободи слова, 45 випадків перешкоджання, 11 випадків побиття та вісім – погроз.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці "Барометр свободи слова".

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск і кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. 

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!