ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Раді пояснили, хто має право скласти іспит для отримання громадянства протягом двох років

22.03.2023, 18:00
Фото – Kyivpost
Фото – Kyivpost

Для людей, які отримали громадянство України за прискореною процедурою є термін у два роки для складання іспиту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступниці голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук.

"Є різні категорії людей, які отримують громадянство. Це не секрет, що отримати громадянство не так просто, якщо йти за стандартною процедурою. Це може тривати роками", – сказала Кравчук в ефірі телемарафону.

Однак, за її словами, є винятки.

"Наприклад, коли людина служить у ЗСУ, Нацгвардії чи має заслуги, то громадянство надає президент. Але це не звільняє нового громадянина України від знання мови, історії та Конституції. Тому саме для тих, хто отримав за прискореною процедурою, є цей термін у два роки. А ті, хто отримав за стандартною процедурою, спочатку мають скласти іспити, а вже потім отримати громадянство", – зазначила заступниця голови комітету.

Як повідомляв ІМІ, 21 березня 2023 року Верховна Рада ухвалила закон щодо умов прийняття до громадянства України. 

Законопроєкт №7606 передбачає, що для прийняття до громадянства людина має скласти іспити з основ Конституції України, історії України та іспит на рівень володіння державною мовою. Іспити потрібно скласти протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України.

3 червня 2022 року стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський надав українське громадянство російському журналісту Олександру Невзорову та його дружині Лідії Невзоровій.

6 червня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що російський журналіст і колишній депутат Державної думи рф Олександр Невзоров подався на українське громадянство.

8 червня 2022 року на сайті Президента України було оприлюднено петицію щодо заборони надання громадянства України російському журналісту, ексдепутату Державної думи РФ Олександру Невзорову, яка у вересні набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

13 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський відповів на петицію про заборону надання українського громадянства російському журналісту, ексдепутату Державної думи РФ Олександру Невзорову. 

18 листопада 2022 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні зміни до Закону "Про громадянство України", яким, зокрема, вводиться обов’язковий іспит з української мови, історії України та на знання Конституції України для людей, які хочуть отримати громадянство України.

Liked the article?
Help us be even more cool!