В Криму свобода інформації в критичному становищі – Репортери без кордонів
«Репортери без кордонів» засуджують насадження в Автономній Республіці Крим все важчої цензури. Про це йдеться в прес-релізі міжнародної організації, розміженої на сайті Репортерів. «Закриті ЗМІ, захоплені офіси, напади на журналістів... Учасники інформаційного ринку піддаються тотальній сваволі,» - зазначив Крістоф Делуар, генеральний секретар організації. – «Допоки в Криму відбуваються події, що викликають інтерес по всьому світу, контролюючі регіон сили зобов'язані дозволяти місцевим і іноземним журналістам виконувати їх роботу. Зростання числа перешкод і заборон, що виходять від чинної влади півострова, є неприпустимим».
Шостого березня 2014-го року в Криму раптово відключили мовлення українських телеканалів, зокрема, «1 +1» і «5 -го каналу». У той же час, російський канал «Росія -24» розпочав мовлення в ефірі замість місцевого каналу «Чорноморка» , відключеного з третього березня. Як пише «Kyiv Post» , це зробили озброєні люди , які вранці того дня блокували Кримський радіотелепередавальний центр у столиці регіону Сімферополі. Того ж дня вхід в будівлю місцевої державної телерадіокомпанії «Крим» у Сімферополі оточили кілька десятків людей у камуфляжній формі без зброї. Генеральний директор компанії Степан Гулеватий розповів , що ці люди нікого не випускають і без всяких пояснень впускають тільки працівників ГТРК «Крим».
Не зменшується кількість журналістів , які стали жертвами насильства або залякування на цьому півострові. П'ятого березня близько авіабази «Бельбек» кореспондент російської редакції « Бі -Бі -Сі » Ольга Івшина та її знімальна група потрапили в засідку російських солдатів без розпізнавальних знаків. Ті обшукали журналістів , звинуватили їх у тому, що вони британські шпигуни , і відпустили. Один офіцер пояснив Ользі Івшиній , що вона повинна уникати провокацій і що західні журналісти необ'єктивні. Після цього, він наказав кореспонденту ніколи не повертатися. Четвертого березня репортери каналів «1 +1» і «Al Jazeera» теж були затримані , коли намагалися покинути оточену військову базу Євпаторії. Їх відпустили тільки після того , як ті показали зняте відео і посвідчення особи. Після цього їх довго супроводжували, щоб переконатися, що вони більше не знімають.
Шостого березня у Сімферополі на двох репортерів німецької газети «Bild» і українського журналіста Володимира Ільченка, який їх супроводжував, напала група молодих людей , які кричали «Окупанти , геть з Криму!». Нападники спробували схопити один з комп'ютерів , а потім переслідували журналістів. Днем раніше, в тому ж місті представники «кримської самооборони» погрожували кореспондентові видання «Аргументи тижня - Крим» Станіславу Юрченко, коли той висвітлював придушення акції « Жінки Криму проти війни». Нападники викручували йому руки, намагалися розбити фотоапарат і погрожували страшної розправою, якщо той збереже хоч одну фотографію цієї події. Шостого березня в Москві член правлячої партії «Єдина Росія» депутат Держдуми Євген Федоров заявив про свій намір запропонувати новий закон. По ньому будуть садити керівників ЗМІ, які публікують «брехливу антиросійську інформацію» або «забезпечують інформаційну підтримку екстремістським і сепаратистським силам антиросійської спрямованості». Подібні заходи торкнуться також висвітлення подій , що відбуваються за кордоном Росії.
Київський провайдер інтернету і кабельного телебачення «Ланет» четвертого березня припинив транслювати три російських телеканали. На підтримку цього рішення «Ланет» стверджує , що «Перший канал» , «РТР- Планета» і «НТВ Мир» «ведуть агресивну пропаганду» , «закликають до війни» і «поширюють ненависть».
Напередодні, глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко попросив службу безпеки перевірити, чи не порушують ці канали українське законодавство.
Читати попередній прес -реліз «Репортерів без кордонів» про ситуацію в Криму
Help us be even more cool!