ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Дніпрі почалося слухання по суті у справі Сергія Гнезділова

У Дніпрі 10 січня пройшло перше слухання по суті справи щодо самовільного залишення військової частини Сергія Гнезділова. Раніше суд залишив його під вартою до 31 січня, повідомляє Радіо Свобода. 

Перед засіданням Гнезділов нагадав про бажання повернутися до військової частини. Однак він стверджує, що бригади, які висловлювали готовність прийняти його, зазнавали тиску. Сам процес він назвав “політизованим”, не розкриваючи подробиць.

Раніше захист подавав клопотання про звільнення Гнезділова від кримінальної відповідальності та звернення про повернення його на службу.

Сергій Гнезділов
Сергій Гнезділов у Печерському райсуді Києва під час судового засідання, 6 січня 2025 року/Фото - Суспільне Новини

Прокурор Микола Шелест повідомив, що військова частина відмовила, проте заявив:

“Не думаю, що це спроба тиску. Якщо Сергій знайде собі місце служби, він повернеться туди”.

Адвокатка Гнезділова Анастасія Бурковська не погоджується з кваліфікацією справи, в якій її підзахисного звинувачують у дезертирстві.

“Ми вже не один раз говорили, що це неправильна кваліфікація, це має бути самовільне залишення частини. Зазначали рішення Верховного суду, яке прокурор, як орган державної влади, має брати до уваги. Натомість мене запевнили, що вони вбачають все-таки дезертирство”, – сказала адвокатка.

За її словами, Гнезділов перед тим, як залишити місце служби, публічно повідомляв про плани повернутися, тоді як дезертирство передбачає умисел залишити військову службу остаточно.

“У фейсбуці Сергій Гнезділова, в інтервʼю численних він казав: я готовий повернутись, коли мені буде 25 років, це травень 2025 року. Або коли приймуть закон про демобілізацію, чіткі терміни служби. Це свідчить, що особа хоче повернутися на службу. Крім того, до вручення обвинувального акту Сергій подав клопотання про повернення на військову службу”, – зазначила Анастасія Бурковська.

Відтак, стверджує Бурковська, йому б мали висунути звинувачення в самовільному залишенні частини.

Захисниця Гнезділова підтвердила його слова про тиск, який завадив військовому повернутися на службу, але не стала їх детальніше коментувати.

Суддя зрештою постановила, що ця справа не повинна слухатися в цьому суді, і відправила матеріали в апеляційний суд Дніпра, аби там визначили, який суд має розглядати справу по суті.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, 21 вересня 2024 року військовий Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.

У 56 окремій мотопіхотній бригаді (ОМПБр), де служить Сергій Гнезділов, призначили службове розслідування та заявили, що він “вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення”.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею про дезертирство через самовільне залишення частини бійцем Сергієм Гнезділовим. 

9 жовтня 2024 року Державне бюро розслідувань затримало Сергія Гнезділова за підозрою в самовільному залишенні військової частини, вчиненому з метою ухилення від військової служби, в умовах воєнного стану (за ч. 4 ст. 408 КК України). Відповідно до оголошеної підозри, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Сергій Гнезділов – український військовий, громадський активіст та учасник російсько-української війни. Він пішов добровольцем до Збройних сил України у 2019 році, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці.

Гнезділов брав участь у боях на Донеччині, включно з Пісками та Бахмутом. Також він є засновником культурного фестивалю “ВиделкаFest” у своєму рідному місті Вилкове на Одещині та ведучим подкасту від hromadske “++ подкаст”, де говорить з військовими та порушує питання мілітаризації суспільства.

Liked the article?
Help us be even more cool!