ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

The Beatles випустять свій "останній" трек за допомогою штучного інтелекту

14.06.2023, 13:59
Фото – Pixabay
Фото – Pixabay

Співак Пол Маккартні заявив, що за допомогою штучного інтелекту вдалося вилучити голос Джона Леннона зі старого демозапису і створити "останній трек The Beatles" за кілька десятиліть після розпаду гурту, пише AP.

80-річний Маккартні повідомив ВВС, що ту саму технологію використовували 2021 року під час створення документального серіалу Пітера Джексона "The Beatles: Повернення", щоб відфільтрувати голоси учасників гурту від фонового шуму. За його словами, "нова" пісня має вийти 2023 року. 

Джексону "вдалося відділити голос Джона від шумів поганенької касети й піаніно", зазначив Маккартні в розмові на радіо ВВС.

"Він зміг виокремити голос за допомогою ШІ, сказавши машині: це – голос, а це – гітара, прибери гітару".

"Тож коли ми взялися за створення останньої платівки The Beatles, то працювали над одним демозаписом Джона, – додав він. – Нам вдалося взяти голос Джона й очистити його за допомогою цього ШІ, а потім заміксувати запис, як зазвичай. Це дає певний простір для маневрів". 

Маккартні не поділився назвою запису, але ВВС й інші вважають, що це ймовірна незавершена лірична пісня Леннона "Now and Then", написана в 1978 році. Запис містився на касеті, підписаній "Для Пола", яку Маккартні отримав від вдови Леннона Йоко Оно, повідомляють ВВС. 

Маккартні сказав, що ШІ – "трохи моторошна, але цікава" технологія, й додав: "Треба лише подивитися, куди вона нас приведе". 

Та сама технологія дала Маккартні змогу заспівати "I’ve Got a Feeling" у віртуальному "дуеті" з Ленноном (вбитим у 1980 році) на тогорічному фестивалі в Ґластонбері.

Голлі Герндон – мисткиня й докторка з композиції в Стенфордському університеті – використала схожу ШІ-технологію для свого власного альбому "Proto" (2019) й розробила Holly+ – онлайн-протокол, який дозволяє користувачам завантажувати треки, які потім інтерпретує й виконує діпфейк її голосу. Вона припускає, що запис The Beatles могло бути створено за допомогою процесу "розділення джерел".

"Розділення джерел стало набагато простішою справою, відколи машини стали навчатися. Воно дає тобі змогу вилучити голос із запису й ізолювати його, щоб можна було накласти на нього новий інструментальний супровід", – пояснює вона.

Ця технологія відрізняється від діпфейк-вокалу.

"Діпфейк – це повністю новий голосовий запис, створений машиною, натренованою на старих голосових записах, – каже вона. – В цьому випадку, здається, ситуація інша, але тепер можна нескінченно створювати новий контент шляхом оброблення старого матеріалу, що, по суті, є схожим процесом". 

Пізніше цього місяця Маккартні має відкрити виставку в лондонській Національній портретній галереї, де будуть представлені, зокрема, світлини, які співак зняв у ранні роки існування The Beatles – на початку "бітломанії", коли гурт здобув світову славу.

Виставка називатиметься "Очі бурі" й міститиме понад 250 знімків, зроблених Маккартні на свою фотокамеру в 1963–1964 роках, зокрема портрети Рінґо Старра, Джорджа Гаррісона й Леннона, а також менеджера гурту Браяна Епштейна.

Як повідомляв ІМІ, 9 червня 2023 року сотні вірян прийшли на церковну службу, згенеровану ChatGPT.

Liked the article?
Help us be even more cool!