ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Телеканал "Дім" фінансуватимуть з держбюджету

02.03.2020, 17:10
Фото – enovosty.com
Фото – enovosty.com

Телеканал для тимчасово окупованих територій "Дім" фінансуватиметься з держбюджету, але надалі матиме комбіноване фінансування.

Про це 2 березня повідомив перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук на презентації концепції телеканалу для тимчасово окупованих територій, повідомляє Укрінформ.

"На сьогодні є передбачені в бюджеті кошти. Власне, ми на них поки розраховуємо. Інших, на жаль, грошей немає. Але ми зараз ведемо перемовини з великою кількістю міжнародних партнерів, міжнародних донорів, які виявили і дуже активно хочуть допомагати з тим, щоб був контент, щоб вони давали контент. Далі – при бюджетуванні на наступний рік – ми зараз дорахуємо і, відповідно, будемо закладати збільшення фінансування, оскільки ми розуміємо, що це дуже важливо  і має бути власний контент. Тобто це буде комбіноване фінансування", – сказав Максимчук.

Урядовець додав, що на сьогодні фінансування телеканалу становить близько 257 млн грн, але сума на іномовлення охоплює, зокрема, фінансування Укрінформу і телеканалу.

Максимчук також висловив сподівання, що з часом кількість контенту, який вироблятиметься телеканалом самостійно, буде збільшуватися. За словами Максимчука, планується співпраця із суспільним мовником.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що домовленість із медіагрупами щодо надання контенту для цього телеканалу має стратегічний характер.

"Розуміючи обмеженість наших ресурсів, звичайно, що буде розвиватися на цьому каналі інформаційне мовлення, публіцистика, в першу чергу своя. Вона не так дорого коштує. Щодо іномовлення – це буде той же, в принципі, концепт, який був. Іномовлення має бути в першу чергу інформаційним. Це теж не такі завеликі гроші. Якби ми тягнули все з державного бюджету, щоб цей контент розважальний робити дорогий, то це, звичайно, нам було б дуже важко. Але знову-таки, підкреслюю, є стратегічна домовленість із медіагрупами, тому ми сподіваємося, ми переконані, що це найближчими роками не буде надто важким тягарем для державного бюджету", – зазначив Потураєв.

В.о. генерального директора телеканалу UATV Юлія Островська додала, що наразі в телеканалу є три корпункти на лінії розмежування. Надалі планується розширювати цю мережу.

Як повідомляв ІМІ, 2 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію на супутникове мовлення та видала дозволи на тимчасове мовлення телеканалу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України для запуску нового каналу для окупованих територій "Дім".

2 березня Міністерство культури, молоді та спорту України презентувало концепцію нового телеканалу для тимчасово окупованих територій, його назва – "Дім".

7 лютого міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський анонсував, що телеканал для тимчасово окупованих територій запустить своє мовлення 1 березня поточного року.

12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, з 13 січня програми виходять у записі. Планувалося, що 15 лютого замість UATV має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською і російською та показуватиме розважальний контент виробництва українських медіагруп і власні новини.
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!