ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Шахраї під виглядом опитування ОПОРИ збирають дані інтернет-користувачів

Шахраї під виглядом опитування від імені Громадянської мережі ОПОРА збирають персональні дані інтернет-користувачів. Про це повідомляється на сайті ОПОРИ. 

В організації зазначили, що скриншоти одного з телеграм-чатів, яким користуються українці за кордоном, команді надіслала підписниця.

У повідомленні йдеться про нібито опитування від ОПОРИ. За його проходження обіцяють грошову винагороду до 500 гривень. Шахраї використовують домен heripo1viplutipn.top для поширення неправдивих форм авторизації до банківських акаунтів і для збору особистих даних та даних банківських карток.

“Після вибору банку відкривається фішингова форма авторизації, яка візуально імітує автентичні форми популярних банків. Таким чином, зловмисники намагаються отримати доступ до банківських акаунтів постраждалих осіб”, – зазначили в організації.

Там наголосили, що наразі не проводять жодних опитувань громадської думки, а організація ніколи не виплачувала гроші за проходження опитувань. 

ОПОРА звернулася до реєстратора доменного імені зі скаргою для його блокування.

Також організація зареєструвала звернення до кіберполіції та просить вжити відповідних заходів для встановлення винних осіб та запобігання подальшій шахрайській діяльності. 

“Нам не відомо, у скількох спільнотах було поширене схоже повідомлення та яку кількість українців охопила ця маніпуляція. Закликаємо вас дбати про безпеку ваших персональних та банківських даних і звертатися до адміністраторів спільнот з інформацією про неправдивість поширеного повідомлення”, – зазначили в організації.

В організації також надали кілька порад щодо кібербезпеки:

  • будьте пильними й перевіряйте інформацію, особливо якщо за будь-яку дію – лайк, репост, голосування тощо – вам обіцяють гроші;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями й перевіряйте, чи справді вони належать офіційним організаціям та/або банкам;
  • ніколи не вводьте даних своїх карток, якщо ви не впевнені в безпечності ресурсу. 

Інформацію про групи, чати й сторінки, які поширюють повідомлення про “роздачу грошей” від імені ОПОРИ, а також скриншоти й посилання треба надсилати на адресу [email protected].

Як повідомляв ІМІ, наприкінці грудня 2024 року шахраї розіслали українцям фейкові повідомлення про нібито заборгованість перед Новою поштою. Компанія заявила, що ці листи не мають жодного стосунку до неї.

Liked the article?
Help us be even more cool!