ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Таліби напали в Кабулі на журналістів під час висвітлення акції жінок

21.10.2021, 14:56
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Бойовики “Талібану” напали 21 жовтня на декількох журналістів, які висвітлювали мітинг у Кабулі, організований групою жінок за “працю, хліб і освіту”. 

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на афганську службу Радіо Азаді.

Оскільки дівчаткам тільки в п’яти з 34 провінцій Афганістану дозволено відвідувати середні школи, а більшості жінок наказано не повертатися на роботу, група з 20 жінок вийшла на вулиці Кабула, щоб захистити свої права.

Перед втручанням талібів демонстранти скандували гасла на кшталт “Не політизуйте освіту”.

У якийсь момент боєць талібів вдарив іноземного фотографа гвинтівкою і штовхнув ногою, тоді як інший бойовик ударив журналіста кулаком, повідомляє AFP. За даними агентства, щонайменше двоє інших журналістів поранено.

“Талібан” наразі ситуацію ніяк не коментував.

Як повідомляв ІМІ, 18 вересня понад 100 афганських журналістів звернулися до міжнародної спільноти по допомогу в захисті свободи преси в Афганістані. 

30 серпня близько 150 афганських журналістів звернулися до ООН, міжнародної спільноти, правозахисних організацій та платформ підтримки ЗМІ з проханням урятувати їх від талібів.

24 серпня міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” заявила, що рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, неофіційно встановлює суворі обмеження для ЗМІ, хоча публічно таліби пообіцяли захищати журналістів і поважати свободу преси.

В Афганістані через місяць після захоплення влади “Талібаном” у країні припинили роботу 153 засоби масової інформації у 20 провінціях.

У вересні в Кабулі (Афганістан) бойовики руху “Талібан” пострілами розігнали протестувальників біля посольства Пакистану та заарештували кількох афганських журналістів, які висвітлювали демонстрацію.

25 серпня таліби побили в Кабулі репортера одного з найбільших телеканалів країни TOLOnews Зіара Яада та його оператора під час знімання репортажу.

Таліби провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Liked the article?
Help us be even more cool!