ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Афганські журналісти просять ООН та правозахисників урятувати їх від талібів

31.08.2021, 12:23
Фото – AP
Фото – AP

Близько 150 афганських журналістів звернулися до Організації Об’єднаних Націй, міжнародної спільноти, правозахисних організацій та платформ підтримки ЗМІ з проханням урятувати їх від талібів.

Про це йдеться у відкритому листі медійників, повідомляє ZMINA з посиланням на TOLOnews.

Журналісти закликали ООН та її донорів ужити заходів щодо порятунку їхнього життя та членів їхніх сімей, а також звернулися до світової спільноти з проханням не стояти осторонь і врятувати афганських журналістів, які “безперервно працювали в пошуках свободи слова протягом останніх двох десятиліть”.

“У цей вирішальний момент світ замість того, щоб просто дивитися, повинен вжити заходів, щоб урятувати наше життя та життя наших сімей. Ми живемо в невизначеності. Ми не знаємо, що станеться з нами та нашим майбутнім. Країни світу повинні почути наш голос”, – заявив репортер Рафіулла Нікзад.

Криза в медійній сфері Афганістану почалася в серпні 2021 року – відтоді, як влада в країні фактично перейшла до ультрарадикального ісламістського руху “Талібан”. Особливо вона зачепила жінок-журналісток, які зіткнулися з невизначеністю щодо свого життя та роботи за нинішнього режиму. Це сталося попри заяви талібів про те, що вони дозволять жінкам працювати.

За даними TOLOnews, репортерка Назіфа Ахмаді – одна з десятків жінок, які наразі не можуть працювати. Оскільки вона єдина годувальниця, то тепер не знає, як прогодувати свою сім’ю.

“Подальша доля багатьох репортерів невідома. Талібан повинен дозволити працювати журналісткам, оскільки більшість із них є єдиними годувальницями своїх сімей”, – сказала вона.

Як повідомляв ІМІ, 24 серпня міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” заявила, що рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, неофіційно встановлює суворі обмеження для ЗМІ, хоча публічно таліби пообіцяли захищати журналістів і поважати свободу преси.

25 серпня таліби побили в Кабулі репортера одного з найбільших телеканалів країни TOLOnews Зіара Яада та його оператора під час знімання репортажу.

Таліби провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Кілька урядових установ США, які працювали в Афганістані, видаляють зі своїх сайтів статті та фотографії, побоюючись помсти “Талібану” афганському мирному населенню через співпрацю з американцями. І вже через кілька днів ООН повідомила, що таліби розшукують афганців, які співпрацювали зі США і НАТО.

Екстремістське угруповання “Талібан” захопило владу в Афганістані. Президент країни 15 серпня 2021 року покинув Афганістан та погодився передати владу талібам. Того ж дня “Талібан”, який більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер таліби контролюють весь Афганістан. Бойовики заявили, що “війна в Афганістані закінчена”, і вже анонсували проголошення найближчим часом “Ісламського емірату Афганістан”.

Liked the article?
Help us be even more cool!