ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

“Талібан” заборонив афганським телеканалам показувати фільми з жінками й наказав журналісткам носити хіджаб

22.11.2021, 13:47
Фото: Радіо Свобода
Фото: Радіо Свобода

Адміністрація угруповання "Талібан" наказала афганським телеканалам припинити показ художніх стрічок з жінками й зобов’язала тележурналісток носити хіджаб. Новий набір "релігійних принципів" з восьми пунктів оприлюднило 21 листопада Міністерство сприяння доброчесності та запобігання пороку, передає "Радіо Свобода".

Міністерство також заборонило каналам транслювати фільми, комедійні та розважальні програми, які "ображають" або "принижують" окремих осіб чи суперечать принципам тлумачення цим угрупованням ісламського законодавства та афганської культури.

Будь-які фільми або програми, що показують пророка Мухаммада або інших шанованих осіб, також заборонено цією директивою, так само як і програми, що демонструють чоловіків, не одягнених належним чином за стандартами угруповання.

"Це не обмеження свободи вираження поглядів, а кілька простих принципів", – заявив речник міністерства Акеф Могаджер.

Як повідомляв ІМІ, 18 вересня понад 100 афганських журналістів звернулися до міжнародної спільноти по допомогу в захисті свободи преси в Афганістані. 

30 серпня близько 150 афганських журналістів звернулися до ООН, міжнародної спільноти, правозахисних організацій та платформ підтримки ЗМІ з проханням урятувати їх від талібів.

24 серпня міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" заявила, що рух "Талібан", який захопив владу в Афганістані, неофіційно встановлює суворі обмеження для ЗМІ, хоча публічно таліби пообіцяли захищати журналістів і поважати свободу преси.

В Афганістані через місяць після захоплення влади "Талібаном" у країні припинили роботу 153 засоби масової інформації у 20 провінціях.

У вересні в Кабулі (Афганістан) бойовики руху "Талібан" пострілами розігнали протестувальників біля посольства Пакистану та заарештували кількох афганських журналістів, які висвітлювали демонстрацію.

25 серпня таліби побили в Кабулі репортера одного з найбільших телеканалів країни TOLOnews Зіара Яада та його оператора під час знімання репортажу.

Таліби провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Liked the article?
Help us be even more cool!