Суд відмовив Медведчуку у відновленні права на адвокатську діяльність
Касаційний адміністративний суд відмовив екснардепу Віктору Медведчуку, якого судять за державну зраду, у відкритті касаційного провадження. Він хотів довести, що його незаконно позбавили права на адвокатську діяльність в Україні, повідомили в громадській ініціативі “Голка”. Її представники отримали копію судової ухвали Верховного Суду від адвокатів-скаржників Іллі Костіна та Романа Титикала.
Ухвала набрала законної сили й оскарженню не підлягає.
Медведчук звернувся в касацію після того, як у червні 2024 року програв апеляцію.
Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області Володимир Поліщук зазначив, що вони торік розглянули скаргу Титикала й Костіна і притягнули Медведчука як адвоката до дисциплінарної відповідальності:
“Він не погодився з цим і пішов до суду. Всі інстанції програв”.
У своїй касаційній скарзі Медведчук апелював до того, що суд першої інстанції помилково вніс його справу до категорії справ незначної складності, й до того, що ця справа має велике значення:
“Представник позивача зазначає, що в контексті питань, які вирішуються в цій справі, остання має значний суспільний інтерес, оскільки має важливе виняткове значення для інституту адвокатури в Україні та може значно вплинути на права та інтереси осіб, які, згідно закону, мають займатися адвокатською діяльністю. Однак колегія суддів відхиляє такі доводи, оскільки результат вирішення кожної з таких справ… залежить виключно від індивідуальних обставин спору та різного в кожному випадку доказів та обставин. Проаналізувавши вказані скаржником доводи… Судом не виявлено того, що розгляд справи становить значний суспільний інтерес”, – йдеться в ухвалі Верховного Суду.
Отже, Медведчуку, якого судять за державну зраду, відмовили у відкритті провадження. Склад колегії: Сергій Уханенко, Олександр Прокопенко, Ольга Кашпур.
Інтереси Віктора Медведчука в цій справі представляє адвокат Олексій Калінніков, який водночас є викладачем у Вищій школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Цю асоціацію багато років поспіль очолює соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова.
Як повідомляв ІМІ, у травні 2023 року дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області задовольнила скаргу адвокатів Іллі Костіна та Романа Титикала й позбавила підозрюваного в держзраді екснардепа від забороненої партії ОПЗЖ Віктора Медведчука права на ведення адвокатської діяльності.
У чому підозрюють екснардепа Віктора Медведчука
Як повідомляв ІМІ, Україна повернула 21 вересня 2022 року з російського полону 215 українських захисників та захисниць. 108 з них – це бійці полку “Азов”. Їх обміняли на Віктора Медведчука. Після обміну Медведчук опинився в Москві.
Йому раніше повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації) та ч. 1 ст. 438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.
У лютому 2023 року керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що Віктор Медведчук наразі намагається потрапити до владного середовища РФ, показуючи себе як сурперексперта з українського питання.
У травні 2023 року дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області задовольнила скаргу адвокатів Іллі Костіна та Романа Титикала та позбавила підозрюваного в держзраді екснардепа від забороненої партії ОПЗЖ Віктора Медведчука права на ведення адвокатської діяльності.
Help us be even more cool!