ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд відмовив Фаріон у поновленні на посаді професорки Львівської політехніки

Ірина Фаріон. Фото – Твоє місто
Ірина Фаріон. Фото – Твоє місто

Галицький районний суд міста Львова відмовив у задоволенні позову філологині Ірини Фаріон до Національного університету “Львівська політехніка” про визнання незаконним та скасування наказу про її звільнення.

Таке рішення суд ухвалив 7 лютого 2024 року, повідомляє Zaxid.net.

Фаріон звернулася з позовом до Національного університету “Львівська політехніка”. Вона просила суд визнати протиправним та скасувати наказ ректора університету про її звільнення з посади професорки кафедри української мови, а також поновити її на посаді. 

Також Фаріон просила стягнути з університету середній заробіток за весь період вимушеного прогулу та судові витрати, яких вона зазнала.

Під час розгляду справи суддя Віталій Стрельбицький встановив, що накази ректора Львівської політехніки про звільнення Ірини Фаріон відповідають чинному законодавству.

“Зокрема, такі накази видано уповноваженою особою, вони прийняті на підставі чинних положень законодавства за встановленою процедурою. Підстава звільнення позивача, наведена у відповідних наказах, передбачена нормами чинного законодавства”, – йдеться в рішенні суду.

Також суд погодився з тим, що підставою для звільнення Ірини Фаріон було вчинення нею “аморального проступку”. Йдеться про її публічні висловлювання про російськомовних військових ЗСУ, сказані в програмі “Рандеву” з журналісткою Яніною Соколовою.

“За результатами розгляду цієї справи в суду не залишилося сумнівів у тому, що поведінку позивача, а саме її висловлювання, можна охарактеризувати як аморальний проступок”, – зазначається в рішенні.

У результаті суд відмовив у позові Ірини Фаріон. На це рішення ще може бути подана апеляція.

Чого Фаріон звернулася до суду

Як повідомляв ІМІ, про звільнення Ірини Фаріон 15 листопада 2023 року заявив національний університет “Львівська політехніка”. Університет повідомив, що із 16 листопада розриває трудову угоду з професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Іриною Фаріон.

Того ж дня СБУ розпочала кримінальне провадження щодо Фаріон за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками); ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю); ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер); ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя).

14 листопада 2023 року у Львові студенти вийшли на мітинг із вимогою звільнення мовознавиці Ірини Фаріон з Національного університету “Львівська політехніка”.

8 листопада Ірина Фаріон опублікувала скриншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму, який хотів її підтримати. Як наслідок, його затримала ФСБ РФ. 

13 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України за фактом розголошення Фаріон конфіденційної інформації хлопця.

Сама ж Фаріон назвала “провокацією” інформацію про те, що через неї в Криму затримали студента, після того як вона оприлюднила його листа.

Львівський національний університет “Львівська політехніка”, де викладає Ірина Фаріон, повідомив про створення робочої групи щодо цієї ситуації, яка працюватиме до 22 листопада.

Раніше з Фаріон виник ще один скандал. 5 листопада на ютубі вийшло інтерв’ю журналістки Яніни Соколової з Іриною Фаріон, де вони обговорювали мовне питання. Фаріон заявила, що “не існує російськомовного населення, є українці, а є кацапи”. На що журналістка зазначила, що частина військових бригади спеціального призначення Нацгвардії “Азов” та 3 окремої штурмової бригади ЗСУ спілкуються російською мовою.

Вона заявила, що не може назвати військових українцями, якщо вони не говорять українською мовою. 

На це відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який закликав правоохоронців та Національну раду з питань телебачення і радіомовлення вжити відповідних заходів через негативні висловлювання та звинувачення Фаріон стосовно військовослужбовців Збройних сил України, які спілкуються мовами нацменшин.

Liked the article?
Help us be even more cool!