ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фаріон оскаржуватиме в суді своє звільнення

Фото – Твоє місто
Фото – Твоє місто

Звільнена з посади професорки Національного університету “Львівська політехніка” Ірина Фаріон готує позов до суду з цього приводу. Про це вона повідомила у своєму телеграм-каналі.

“Звільнення без жодного підпису. Це щось нове в трудовому праві. […] Готую позов до суду”, – написала вона та виклала фото наказу про її звільнення із 16 листопада 2023 року.

Про звільнення Фаріон увечері 15 листопада заявив національний університет “Львівська політехніка”. Університет повідомив, що з 16 листопада розриває трудову угоду з професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Іриною Фаріон.

Договір розірвано відповідно до пункту 3 статті 41 Кодексу законів про працю. Цей пункт передбачає розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за “вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи”.

Також увечері 15 листопада про звільнення Фаріон повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

“Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ уже підписано ректором”, – написав він.

Лісовий наголосив, що студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій.

“Саме зі студентів розпочалася Революція Гідності в Україні, яка остаточно закріпила нас на євроінтеграційному шляху. Починаючи з 2014 року тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли захищати свою державу, свої родини та свої цінності”, – заявив Лісовий.

Він зазначив, що “позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти”.

Також міністр сподівається, що СБУ в межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям Фаріон.

Як повідомляв ІМІ, 15 листопада СБУ розпочала кримінальне провадження щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки, філологині Ірини Фаріон за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками); ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю); ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер); ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя).

14 листопада у Львові студенти вийшли на мітинг із вимогою звільнення мовознавиці Ірини Фаріон з Національного університету “Львівська політехніка”.

8 листопада Ірина Фаріон опублікувала скриншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму, який хотів її підтримати. Як наслідок, його затримала ФСБ РФ. 

13 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України за фактом розголошення Фаріон конфіденційної інформації хлопця.

Сама ж Фаріон назвала “провокацією” інформацію про те, що через неї в Криму затримали студента, після того як вона оприлюднила його листа.

Львівський національний університет “Львівська політехніка”, де викладає Ірина Фаріон, повідомив про створення робочої групи щодо цієї ситуації, яка працюватиме до 22 листопада.

Раніше з Фаріон виник ще один скандал. 5 листопада на Youtube вийшло інтерв’ю журналістки Яніни Соколової з Іриною Фаріон, де вони обговорювали мовне питання. Фаріон заявила, що “не існує російськомовного населення, є українці, а є кацапи”. На що журналістка зазначила, що частина військових бригади спеціального призначення Нацгвардії “Азов” та 3 окремої штурмової бригади ЗСУ спілкуються російською мовою.

Вона заявила, що не може назвати військових українцями, якщо вони не говорять українською мовою. 

На це відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який закликав правоохоронців та Національну раду з питань телебачення і радіомовлення вжити відповідних заходів через негативні висловлювання та звинувачення Фаріон стосовно військовослужбовців Збройних сил України, які спілкуються мовами нацменшин.

Liked the article?
Help us be even more cool!