ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд учетверте не зміг обрати запобіжний захід Остапу Стахіву

Галицький районний суд Львова з четвертої спроби не зміг обрати запобіжний захід підозрюваному в шахрайстві та поширенні локацій ЗСУ псевдоактивісту Остапу Стахіву. Підозрюваний подав клопотання про відвід прокурора і слідчого. Стахіва підозрюють у шахрайстві та поширенні інформації про розташування підрозділів Збройних сил України, повідомляє Суспільне.

Засідання розпочалось о 10:18. Остап Стахів подав клопотання про відвід прокурора Олега Ковальчука через “ознаки фальсифікації доказів”. Суддя заявив, що клопотання не є в межах розгляду справи про обрання запобіжного заходу і це має вирішувати слідчий суддя на іншому судовому засіданні.

Остап Стахів. Фото – Суспільне

Згодом Остап Стахів зачитав клопотання про відвід слідчого. У ньому йшлося, що нібито слідчий СБУ змовився із суддею Віктором Романюком, “щоб не проводити слідчих дій”, і заявив, що подасть заяву до ДБР. Суддя відхилив клопотання. За його словами, щоб обрати запобіжний захід, участь слідчого необов'язкова. Також Романюк додав, що Стахів зловживає своїм правом на відвід.

Суддя Віктор Романюк оголосив перерву.

“Ще раз наголошую: я не задовольняю клопотання Стахіва про щось там. А оголошую перерву в засіданні для того, щоб інший склад суду вирішив питання щодо мого відводу в іншому судовому засіданні”, – каже Віктор Романюк.

Клопотання розглянуть 2 жовтня.

Як повідомляв ІМІ, Остап Стахів двічі не з'явився на судове засідання щодо обрання йому запобіжного заходу – 25, 27 та 30 вересня. 

25 вересня 2024 року правоохоронці оголосили львівському псевдоактивісту та антивакцинатору Остапу Стахіву підозру за двома статтями – поширення інформації про розміщення ЗСУ та шахрайство (видавав фіктивні посвідчення журналіста). 

Що відомо про Остапа Стахіва

Остап Стахів – один з лідерів антивакцинального руху в Україні, входив до руху “Стоп Фейк Пандемія”, називав пандемію COVID-19 вигаданою, активно виступав проти вакцин, масок і карантину.

У 2021 році ІМІ спільно з Texty.org.ua писав про Антивакцинаторський рух в Україні: хто є хто, наскільки вони впливові та які їхні наративи. Серед його учасників був Остап Стахів, якого підтримував підозрюваний у держзраді блогер з Херсона Кирило Стремоусов, що нині вважається загиблим.

СБУ 16 листопада 2021 року повідомила про блокування всеукраїнської мережі антивакцинаторів та оголосила підозру їхньому лідеру Остапу Стахіву за статтею 109 Кримінального кодексу України (“Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій”). 

СБУ повідомила, що мережа під “антивакцинаторськими” гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні: її учасники закликали до насильницької зміни конституційного ладу, а їхні дії координували російські куратори.

Тоді Галицький районний суд Львова арештував Стахіва з можливістю внести заставу в мільйон гривень, а вже 1 грудня 2021 року він вийшов із СІЗО під заставу.

У липні 2023 року Остап Стахів оголосив про відкриття платних “курсів журналістики” та видавання “посвідчень журналіста” після їхнього закінчення. Курс коштував 7500 грн. 

У травні 2024 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення утрималася від голосування за реєстрацію двох газет і журналу Стахіва. 

У липні 2024 року СБУ повідомила про підозру колишньому тележурналісту, що називає себе нині блогером, Жану Новосельцеву за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань. За даними Zaxid.net, саме з ним Стахів із квітня проводив псевдокурси й видавав журналістські посвідчення.

Liked the article?
Help us be even more cool!