ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

США шукають по світу російських шпигунів для обміну двох американців, яких ув’язнила Росія

12.05.2023, 10:52
Фото – THE WALL STREET JOURNAL
Фото – THE WALL STREET JOURNAL

США шукають у всьому світі російських шпигунів, яких можна було б обміняти на двох незаконно утримуваних у РФ американців – журналіста Евана Гершковича і колишнього військового Пола Вілана, повідомляє Укрінформ із посиланням на CNN.

Як пише видання, оскільки США нині не утримують під вартою шпигунів високого рівня, вони звернулися по допомогу до союзників. Крім того, Вашингтон вивчає інші інструменти впливу на Москву, щоб вона звільнила американських в'язнів, розглядаючи навіть можливість незначного послаблення санкцій.

Зазначається, що американці зверталися до деяких країн, які нещодавно затримали російських шпигунів, зокрема Бразилії, Норвегії та Німеччини, а також держав колишнього соціалістичного блоку.

Німеччина утримує під вартою експолковника російської розвідки Вадима Красікова, який, на думку багатьох, очолює список в'язнів, яких Росія воліла б повернути. У березні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США висунули "серйозну пропозицію" щодо звільнення Вілана, але Росія на неї не відгукнулася.

У квітні минулого року адміністрація Байдена домоглася звільнення американця Тревора Ріда, якого утримували в Росії з 2019 року, в обмін на засудженого російського наркоконтрабандиста Костянтина Ярошенка.

У грудні Москва погодилась обміняти американську баскетбольну зірку Бріттні Грінер на сумнозвісного торговця зброєю Віктора Бута, але відмовилася звільнити Вілана, який незаконно утримується в Росії з 2018 року за звинуваченням у шпигунстві.

На відміну від Грінер і Ріда, Росія розглядає і Вілана, і Гершковича як шпигунів.

Хоча США утримують під вартою багатьох російських кіберзлочинців, Росія не бажає обмінювати їх на американців, звинувачених у шпигунстві.

Джерела повідомили CNN, що Москва "найбільше зацікавлена" в екстрадиції Красікова, ув'язненого в Німеччині за вбивство в берлінському парку громадянина Грузії у 2019 році.

Наприкінці минулого року Норвегія заарештувала іншого російського шпигуна, який видавав себе за науковця.

Такий самий квізінауковець Сергій Черкасов був затриманий у Бразилії наприкінці минулого року. Він навчався в престижній Школі вищих міжнародних досліджень Джона Гопкінса у Вашингтоні, де видавав себе за бразильського студента. Черкасов був заарештований за шахрайство з особистими даними. Водночас міністерство юстиції США виявило, що він працював на російську військову розвідку, і звернулося у квітні до Бразилії з проханням про екстрадицію.

Торік Естонія також заарештувала громадянина Росії, офіцера ФСБ Вадима Конощенка, який намагався переправити до РФ тисячі патронів, напівпровідників та інших електронних компонентів американського виробництва.

Нещодавно ймовірні російські шпигуни були також заарештовані в Польщі, Швеції та Словенії.

Ще один інструмент, який є в розпорядженні США, – це санкції проти російських угруповань, звинувачених у причетності до захоплення американців у заручники. У квітні, зокрема, під санкції потрапила ФСБ Росії.

Водночас представники адміністрації США визнають, що скасування таких санкцій навряд чи буде переконливим аргументом для звільнення американців.

Як повідомляв ІМІ, 30 березня ФСБ Росії заявила про затримання журналіста американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича, який готував матеріал про ставлення росіян до війни та вербування до групи "Вагнер". 

Спецслужба звинуватила журналіста в шпигунстві. Порушено кримінальну справу за статтею 276 кримінального кодексу РФ (шпигунство). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 20 років. Журналіста затримали в Єкатеринбурзі.

Редакція The Wall Street Journal відкинула звинувачення ФСБ та закликала негайно звільнити Гершковича.

"Репортери без кордонів" засудили затримання Евана Гершковича та вважають це помстою за його роботу.

Білий дім вважає безпідставними звинувачення в "шпигунстві" щодо журналіста WSJ. 

Еван Гершкович оскаржив своє затримання, але суд відхилив його апеляційну скаргу та залишив під вартою.

Державний департамент США визнав "неправомірно затриманим" журналіста WSJ Евана Гершковича, якого заарештували в РФ за звинуваченням у шпигунстві. Це еквівалентно статусу заручника та розширює повноваження Держдепу.

Понад 300 журналістів, які в різні часи працювали в Москві, закликали російську владу зняти звинувачення і негайно звільнити Евана Гершковича.

Liked the article?
Help us be even more cool!