ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

США визнали журналіста Гершковича "неправомірно затриманим" в РФ

11.04.2023, 10:01
Фото - evangershkovich/Instagram
Фото - evangershkovich/Instagram

Державний департамент США визнав "неправомірно затриманим" журналіста WSJ Евана Гершковича, якого заарештували в РФ за звинуваченням у шпигунстві - це еквівалентно статусу заручника та розширує повноваження Держдепу.

Про це пише "Українська правда" з посиланням на Wall Street Journal. 

Справу Гершковича тепер розглядає підрозділ Держдепу, який займається переговорами про звільнення заручників та інших людей, які вважаються незаконно затриманими за кордоном.

WSJ повідомляє, що такий статус розширює повноваження Державного департаменту, дозволяючи чинити тиск на іншу країну, контролювати розвідку, створювати дипломатичні коаліції, тиснути на ЗМІ та боротися за регулярний консульський доступ.

Згідно з повідомленнями Держдепу, "кожне незаконне затримання відрізняється від інших, і не існує єдиного заздалегідь визначеного способу забезпечити безпечне звільнення особи, яка була незаконно затримана за кордоном".

Держдеп закликає Росію негайно звільнити Гершковича, а також засудженого 2020 року за звинуваченням у шпигунстві американця Пола Вілана, якого США теж вважають "неправомірно затриманим". 

Як повідомляв ІМІ, 30 березня ФСБ Росії заявила про затримання журналіста американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича, який готував матеріал про ставлення росіян до війни та вербування до групи “Вагнер”. 

Спецслужба звинуватила журналіста в шпигунстві. Порушено кримінальну справу за статтею 276 кримінального кодексу РФ (шпигунство). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 20 років. Журналіста затримали в Єкатеринбурзі.

Редакція The Wall Street Journal відкинула звинувачення ФСБ та закликала негайно звільнити Гершковича.

“Репортери без кордонів” засудили затримання Евана Гершковича та вважають це помстою за його роботу.

Білий дім вважає безпідставними звинувачення в “шпигунстві” щодо журналіста WSJ. 

4 квітня 2023 року стало відомо, що журналіст американського видання Wall Street Journal Еван Гершкович, якого затримали в Росії за звинуваченням у шпигунстві, оскаржив своє затримання.

Liked the article?
Help us be even more cool!