ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Слуга народу" вніс до Ради законопроєкт про створення Державного інформаційного концерну

16.12.2021, 10:01
Фото – golos.com.ua
Фото – golos.com.ua

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олег Дунда ініціює створення Державного інформаційного концерну, який буде замовником національного інформаційного продукту.

Про це йдеться в законопроєкті №6430 "Про Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення України", який є в розпорядженні Укрінформу.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт передбачає створення Державного інформаційного концерну, який "буде замовником якісного національного інформаційного продукту, щоб забезпечити потреби суспільства в отриманні як розважальних, так і інформаційних українських програм".

У коментарі Укрінформу Олег Дунда зазначив, що на базі інформаційного концерну пропонується створити Національну експертну раду, яка висуватиме вимоги до національного контенту. До її складу входитимуть заслужені діячі культури й мистецтва України. Водночас держава не буде виробником інформаційного контенту, а лише замовником.

"Це можуть бути художні фільми, серіали, документальні фільми, токшоу, новини – будь-що. Відповідно, цей контент буде розповсюджуватися приватними телеканалами. Пропонується, що 25% їхнього контенту має займати національний контент, який вироблений на замовлення Державного інформаційного концерну", – зазначив депутат.

Очікується, що ухвалення цього законопроєкту захистить інформаційний простір України, популяризує український національний контент як усередині країни, так і за її межами, допоможе розвитку сучасного мистецтва та культури та дасть можливість реалізації талановитим митцям і творчій молоді.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, проєкт зареєстровано 15 грудня. Наразі його передано на розгляд керівництва парламенту.

Як повідомляв ІМІ, 30 листопада народний депутат від фракції "Слуга народу" Олег Дунда повідомив про розроблення законопроєкту щодо відновлення інституту державного телевізійного і радіомовлення.

15 грудня парламентський телеканал "Рада" планує вийшов в ефір в оновленому форматі – із сучасною парламентською студією та додатковою студією в Кабміні. Політтехнолог Володимир Петров приєднався до парламентського телеканалу “Рада”.

30 листопада директор парламентського телеканалу "Рада" Вадим Перенчук заявив, що канал може оновити сітку мовлення вже із середини грудня, якщо отримає для цього додаткові 43 мільйони гривень. За його словами, уже оголошено творчі конкурси на виробництво ток-шоу та інших програм. Конкурси вже на фінальній стадії. 

1 березня 2020 року розпочав мовлення державний телеканал "Дом", який був створений для мовлення на тимчасово окуповані території України на базі каналу іномовлення UATV. UATV продовжив мовлення на одному із супутників, транслюючи повтори програм.

20 січня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, яким передав Мультимедійну платформу іномовлення України в управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У серпні 2021 року Президент України Володимир Зеленський заявив, що хоче, щоб "Дом" мовив не лише на окуповані райони Донецької та Луганської областей та окупований Крим, а й для внутрішньо переміщених осіб на підконтрольній Україні території.

28 жовтня 2021 року "Детектор медіа" повідомив, що телеканал "Дом" у 2021 році витратив на рекламні послуги понад 31 мільйон гривень, майже всі ці кошти пішли на просування телеканалу для тимчасово окупованих територій "Дом".

Liked the article?
Help us be even more cool!