ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

СБУ повідомила, що попросила Google та Apple видалити зі своїх магазинів російські соцмережі

09.10.2020, 17:27
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України повідомляє, що звернулася до компаній Google та Apple щодо блокування заборонених російських застосунків в електронних магазинах компаній.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці СБУ 9 жовтня.

“Служба безпеки України звернулася до іноземних компаній “Google, LLC” і “Apple Inc.” щодо поширення на їхніх сервісах “Play Market” і “App Store” мобільних додатків, у тому числі російських соцмереж, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють економічні та інші обмежувальні санкції”, – йдеться в повідомленні.

Також СБУ звернулася з проханням до МЗС України поінформувати іноземних партнерів про санкції, застосовані до російських компаній. 

Як повідомляв ІМІ, 8 жовтня стало відомо, що СБУ закликала компанії “Google, LLC” і “Apple Inc.” припинити реалізацію на території України через магазини додатків “Play Market” і “App Store” мобільних застосунків російських соцмереж.

Рада національної безпеки та оборони України може розпочати облік українських користувачів російської соцмережі “ВКонтакті” вже за пів року. За цей час має бути затверджена стратегія інформаційної та кібербезпеки України.

25 вересня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що держава ставитиме на облік людей, які використовують вконтакті.

22 вересня стало відомо, що українські спеціалісти з кібербезпеки взаємодіють з міжнародними колегами для напрацювання заходів щодо блокування російської соцмережі “ВКонтакті” на території України.

16 вересня Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) повідомило, що готує звернення до компаній Apple та Google з вимогою вилучити мобільний застосунок “ВКонтакті” з переліку доступних завантажень для українських користувачів.

15 вересня заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці України й має на меті збір російськими спецслужбами даних про українських громадян та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

12 вересня розробники соціальної мережі “ВКонтакті” повідомили, що в Україні VK тепер через мобільний додаток можна користуватися без VPN.

14 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм указом №184/2020 увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 травня “Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Санкції продовжено на три роки, до 2023 року і передбачають блокування доступу до російських соцмереж “ВКонтакті” й “Однокласники”, а також до сервісів Яндекса і Mail.ru.

Liked the article?
Help us be even more cool!