ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Мінкультури та інформполітики готує звернення до Apple та Google з вимогою вилучити додаток вконтакті

16.09.2020, 16:53
Фото – proficomment.ru
Фото – proficomment.ru

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) готує звернення до компаній Apple та Google з вимогою вилучити мобільний застосунок вконтакті з переліку доступних завантажень для українських користувачів.

Про це повідомляється на офіційній фейсбук-сторінці міністерства.

Таке звернення пов'язане з повідомленням, що оновлена проксі мобільного додатка вконтакті дозволяє обійти блокування цієї соцмережі на території України.

“Враховуючи ризики для національної безпеки України та для захисту інформаційного простору, МКІП відразу взяло в роботу цю інформацію і спільно з РНБО, СБУ та іншими правоохоронними органами невідкладно вживають відповідних заходів для блокування роботи цієї соціальної мережі на території нашої держави”, – йдеться в повідомленні.

Міністерство звертає увагу, що традиційні піки активності російських спецслужб припадають на важливі події в суспільно-політичному житті України, зокрема зараз це місцеві вибори.

Крім того, відомство нагадує, що з 2014 року спецслужби РФ активно використовують вконтакті для поширення дезінформації та маніпулювання громадською думкою, а також для збору персональних даних та особистої інформації українців.

Як повідомляв ІМІ, 12 вересня розробники соціальної мережі “ВКонтакті” повідомили, що в Україні VK тепер через мобільний додаток можна користуватися без VPN.

15 вересня заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Демедюк заявив, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці України й має на меті збір російськими спецслужбами даних про українських громадян та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

14 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм указом №184/2020 увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 травня “Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

У рішенні РНБО від 14 травня зазначено, що Рада нацбезпеки підтримала пропозиції щодо застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), внесені Кабінетом Міністрів України і Службою безпеки України.

13 травня 2020 року РНБО повідомила, що ухвалила рішення щодо застосування санкцій проти російських соцмереж і інтернет-сервісів, зокрема Mail.ru, ВКонтакті, Однокласники та інших. Для введення в дію ухваленого рішення відповідний проєкт указу Президента України передано до ОПУ.

15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, які передбачають блокування терміном на три роки доступу до російських соцмереж “Вконтакті” й “Однокласники”, а також до сервісів Яндекса і Mail.ru.Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!