ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росію, Білорусь та Іран запросили на бенкет з нагоди вручення Нобелівської премії

Росію, Білорусь та Іран знову запросили на бенкет з нагоди вручення Нобелівської премії в Стокгольмі. У Нобелівському фонді заявили, що прагнуть залучити навіть тих, хто не поділяє цінностей Нобелівської премії, пише Бабель.

На заходи запросять послів всіх країн, що мають дипломатичне представництво у Швеції та Норвегії. Цьогорічна церемонія нагородження та бенкет відбудуться 10 грудня.

Відар Гельгесен, виконавчий директор Нобелівського фонду, пояснив рішення знову запросити ці країни:

"Очевидно, що світ дедалі більше ділиться на сфери, де діалог між людьми з різними поглядами звужується. Щоб протистояти цій тенденції, ми зараз розширюємо кількість наших запрошень, щоб відзначити Нобелівську премію, а також підкреслити важливість вільної науки, вільної культури та вільних, мирних суспільств".

Шведська депутатка Європарламенту від ліберальної партії Карін Карлсбро звинуватила фонд у тому, що він створює "небезпечний прецедент", "даючи зелене світло запрошенню Росії на гламурну вечірку, тоді як ракети падають на українські культурні центри та вбивають дітей".

У 2022 році Нобелівський фонд заявив, що посли росії та Білорусі не будуть запрошені на бенкет через вторгнення росії до України. Іран минулого року також не запросили: Тегеран уже давно стикається з критикою через порушення прав людини.

Нобелівський бенкет – один з обовʼязкових заходів вручення Нобелівської премії, це урочиста вечеря в присутності королівської родини та близько 1 300 гостей.

Як повідомляв ІМІ, Нобелівську премію миру 2022 року присудили українській правозахисній організації "Центр громадянських свобод", білоруському правозахиснику Олесю Біляцькому, російській правозахисній організації "Меморіал".

У Нобелівському комітеті пояснили, що лауреати представляють громадянське суспільство у своїх країнах.

"Вони багато років пропагували право критикувати владу та захищати основні права громадян. Вони доклали значних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії", – заявили в комітеті.

Премію вручили в столиці Норвегії Осло 10 грудня, в Міжнародний день прав людини.

Liked the article?
Help us be even more cool!