ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російський пропагандист заявив, що президентку Грузії "треба прибирати"

Колишній співробітник міністерства внутрішніх справ Росії та пропагандист каналу “Соловйов live” Сергій Карнаухов запропонував усунути президентку Грузії Саломе Зурабішвілі, яка критикує проросійський уряд “Грузинської мрії”, повідомляє Радіо Свобода.

“Звичайно, треба прибирати Зурабішвілі. Навіщо вона там потрібна? Треба позбавлятися проамериканських сил у Грузії. Вичищати Грузію повністю”, – заявив Карнаухов.

Він не відкинув, що уряду Грузії може знадобитися “військова допомога Росії”, та впевнений, що мітинги в Тбілісі “організували зрадники Грузії за підтримки США”.

“Кінцева їхня мета – витягнути Саакашвілі, зробити 152-й грузинський Майдан, підняти деструктивні сили, розв'язати військову агресію проти Осетії та Абхазії. Їм це потрібно, бо без цього дуже складно відтягнути наші сили з театру воєнних дій в Україні”, – сказав Карнаухов.

За його словами, російські силовики можуть легко допомогти грузинській владі “згорнути голову терористичному непотребу”, який мітингує проти закону про “іноагентів”.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, 1 травня парламент Грузії ухвалив у другому читанні законопроєкт “Про прозорість зовнішнього впливу” (закон про “іноагентів”). У Тбілісі тривають сутички між протестувальниками та поліцією. 

За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. 

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”

15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту “Про прозорість іноземного впливу” (так званий закон про іноагентів).

17 квітня парламент Грузії затвердив у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

30 квітня 2024 року сталися сутички між протестувальниками та поліцією під час акції проти ухвалення закону про “іноагентів”,

1 травня 2024 року, після розгону демонстрантів, міжнародний рух хакерів і активістів Anonymous підтримав учасників протестів і пригрозив уряду “Грузинської мрії” кібератаками та розкриттям баз даних.

Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

Liked the article?
Help us be even more cool!