Рекомендації Венеційської комісії щодо закону про нацменшини може бути повністю ухвалено вже в листопаді – Жовква

Рекомендації Венеційської комісії щодо закону про національні меншини можуть бути повністю ухвалені Україною вже в листопаді поточного року, заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону заступник глави Офісу президента Ігор Жовква, передає Інтерфакс-Україна.
За його словами, Президент України Володимир Зеленський під час спільної з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн пресконференції 3 листопада говорив про те, що Україна готова й надалі рухатися в питанні забезпечення прав національних меншин.
"Якщо говорити про питання освіти, ми готові. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про певні зміни – знову-таки важливо: на виконання рекомендацій Венеціанської комісії, а не "хотілок" тієї чи іншої держави (Угорщини. – Ред.)", – зазначив він.
За словами Жовкви, ухваливши закон про нацменшини, Україна виконала майже всі рекомендації Венеційської комісії і готова виконати ті, що залишилися.
"Ті, що залишилося виконати, ми готові виконати. І я можу анонсувати: думаю, що ми не чекатимемо грудня. Уже в листопаді – тут залежить усе від Верховної Ради... Президент тісно працює з парламентом щодо того, щоб відповідні законодавчі зміни, які ще залишилося внести за цими рекомендаціями, були внесені. Щоб ми, як і завжди, спрацювали з випередженням графіка", – наголосив заступник глави Офісу президента.
Як повідомляв ІМІ, Єврокомісія оприлюднила звіт щодо України за 2023 рік. Попри війну країна продовжує прогрес у реформах, хоча є і зауваження. Звіт містить рекомендації, зокрема щодо свободи слова. Щодо прав нацменшин Україні необхідно виконати решту рекомендацій Венеційської комісії, зокрема щодо внесення змін до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту. З-поміж іншого Єврокомісія зазначила, що необхідно посилити підтримку ромської громади за допомогою конкретного та цілеспрямованого плану дій.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що Україна надала Угорщині детальну "дорожню карту" того, як можна вирішити суперечки щодо питання нацменшин.
Help us be even more cool!