ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Верховна Рада засудила примусову посадку літака Ryanair та затримання Протасевича

03.06.2021, 12:36
Фото – Інформатор
Фото – Інформатор

Верховна Рада погодила заяву щодо примусової посадки в Мінську літака компанії Ryanair та затримання опозиціонера Романа Протасевича. Такі дії режиму Лукашенка назвали загрозою міжнародній безпеці. Про це повідомляє Громадське.
Постанову підтримали 280 народних депутатів на пленарному засіданні 3 червня. 

Зазначається, що своїми діями білоруська влада поставила під загрозу безпеку пасажирів та екіпажу. Примусова посадка є порушенням міжнародних правил цивільної авіації та загрожує міжнародній безпеці.

Українські парламентарі закликали Міжнародну організацію цивільної авіації невідкладно провести розслідування цього "неприйнятного акту з відповідними наслідками для тих, хто його скоїв".

Водночас українські парламентарі засудили затримання білоруськими силовиками опозиціонера та засновника найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Вони назвали такі дії черговим виявом наступу на політичну опозицію, свободу слова та журналістську діяльність у Білорусі.

Протасевича та всіх політичних в’язнів закликали негайно звільнити, зупинити свавілля і тортури, до яких вдаються силовики в Білорусі, а також гарантувати повагу прав людини відповідно до міжнародних зобов'язань.

Рада підтвердила солідарність із міжнародними партнерами в цьому питанні й підтримала дії української влади щодо заборони літати до та з Білорусі.

Як повідомляв ІМІ, Романа Протасевича затримали 23 травня. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські його заарештували. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29.

Разом із Протасевичем силовики затримали його дівчину Софію Сапегу.

24 травня низка білоруських правозахисних організацій визнала затриманого 23 травня в аеропорту Мінська журналіста Романа Протасевича політв'язнем.

ЄС та США засудили затримання Романа Протасевича.

Увечері 24 травня один з провладних білоруських телеграм-каналів опублікував відео з Романом Протасевичем. На відео Протасевич каже, що в нього немає проблем зі здоров'ям, з ним поводяться коректно. Зараз він дає свідчення і співпрацює зі слідством.

24 травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, згідно з яким журналістам забороняється висвітлювати в режимі реального часу неузгоджені з владою акції протесту. 

Також у травні Лукашенко дозволив силовикам застосовувати бойову техніку та зброю до протестувальників і представників ЗМІ.

18 травня Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до інтернет-ресурсів TUT.BY. 

Того ж дня портал TUT.BY повідомив, що до його офісу прийшли співробітники департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю. Також силовики прийшли до кількох редакторів, зокрема до головної редакторки порталу Марини Золотової. 

Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю порушив щодо посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” (портал TUT.BY) кримінальну справу про ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Справу порушено за ч. 2 ст. 243 КК (ухилення від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі). Затримано 15 осіб.

Liked the article?
Help us be even more cool!