ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Лукашенко дозволив силовикам застосовувати зброю щодо протестувальників і забороняти відеознімання

17.05.2021, 18:00
Фото – Білоруський інформаційний центр
Фото – Білоруський інформаційний центр

У Білорусі надали право співробітникам органів внутрішніх справ забороняти громадянам і ЗМІ фотографувати, фільмувати протести, а також вести звукозапис навколишнього оточення.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на агентство БЕЛТА.

Так, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дозволив силовикам застосовувати бойову техніку та зброю до протестувальників і представників ЗМІ.

Він підписав закон “Про зміну законів з питань гарантування національної безпеки Республіки Білорусь”, що регулює діяльність органів внутрішніх справ і низки інших правоохоронних органів і воєнізованих організацій.

Тепер стає можливим проведення особистого огляду громадян, їхніх речей, транспортних засобів під час затримання. Передбачається, що співробітники правоохоронних органів не притягатимуться до відповідальності за шкоду, заподіяну внаслідок застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової техніки.

Застосовувати бойову і спеціальну техніку дозволено для припинення масових заворушень та виконання службових обов'язків представників ЗМІ.

Основні положення закону набирають чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як, за даними опозиційних екзитполів, перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовилися визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси. 

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналісти зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення “тортури”, щонайменше в трьох випадках журналісти дістали вогнепальні поранення.

Liked the article?
Help us be even more cool!