ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада ухвалила постанову про продовження санкцій проти російських соцмереж

14.05.2020, 10:05
Фото - 112.international
Фото - 112.international

Верховна Рада 13 травня ухвалила постанову “Про схвалення пропозицій щодо продовження строку застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Відповідну постанову №3319 підтримали 248 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

“Збройна агресія Російської Федерації проти України триває. Це призвело до загибелі тисяч українських воїнів та цивільних осіб, до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини її суверенної території, численних людських жертв, загроз її національним інтересам, безпеці й суверенітету. Відповідно, залишаються правові підстави, передбачені статтею 3 Закону України “Про санкції”, для продовження застосування санкцій до припинення збройної агресії Російської Федерації проти України”, – йдеться в пояснювальній записці.

Постановою пропонується схвалити й внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо продовження строку застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), відповідно до рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", що було введено в дію указом Президента України від 15 травня 2017 року (№133/2017).

Цим рішенням, зокрема, було заборонено інтернет-провайдерам надавати послуги з доступу користувачам мережі інтернет на території України до ресурсів сервісів Mail.ru (www.mail.ru) та соціально орієнтованих ресурсів "ВКонтакте" (www.vk.com) та "Одноклассники" (www.ok.ru).

Як повідомляв ІМІ, 13 травня у Верховній Раді зібрали понад 150 підписів народних депутатів на підтримку проведення позачергового пленарного засідання парламенту для розгляду на ньому постанови щодо продовження санкцій проти російських соцмереж та інтернет-сервісів.

24 квітня Рада національної безпеки і оборони повідомила, що апарат РНБО підготував проєкт рішення щодо застосування санкцій до російських соціальних мереж та інтернет-сервісів. 

23 квітня СБУ повідомила, що голова Служби Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки та оборони додаткові пропозиції щодо продовження санкцій проти російських вебресурсів і програмних продуктів. Зокрема, він пропонує продовжити санкції не лише проти російських соцмереж "Вконтакте" та "Одноклассники", але й проти Яндекса, Mail.ru, "Доктора Веб", "Касперского", 1С і "Паруса".

10 квітня 2020 року СБУ запропонувала РНБО продовжити ще на три роки санкції щодо російських соціальних мереж "Одноклассники" та "Вконтакте". 

15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", які передбачають блокування доступу до російських соцмереж "Вконтакте" і "Однокласники", а також до сервісів Яндекса і Mail.ru.

22 липня 2019 року Рада національної безпеки і оборони України повідомила, що санкції щодо заборонених російських соцмереж не скасовано. Таке повідомлення оприлюднили на сайті РНБО у зв’язку зі збільшенням кількості повідомлень про ймовірне скасування санкцій, застосованих щодо російських соціальних мереж на території України.

Liked the article?
Help us be even more cool!