ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ пропонує ще на три роки заборонити "ВКонтакте" та "Одноклассников"

10.04.2020, 16:48
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України пропонує продовжити ще на три роки санкції щодо російських соціальних мереж "Одноклассники" та "ВКонтакте". 

Відповідні пропозиції голова СБУ Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України, повідомляється на сайті СБУ. 

Згідно з повідомленням, кіберфахівці СБУ проаналізували, що за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало втричі. І це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовано інформаційні операції російських спецслужб.

За даними спецслужби, загалом протягом 2017–2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту в цих соцмережах.

З початку введення санкцій слідчі СБУ зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах. 

"Усі вони мають ознаки вчинення злочинів: посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу чи захоплення державної влади, і навіть створення терористичних груп", – йдеться в повідомленні. 

Також кіберфахівці Служби відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і  ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору Росії, зокрема із вказаних соцмереж.

Як повідомляв ІМІ, 15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", які передбачають блокування доступу до російських соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники", а також до сервісів Яндекса і Mail.ru.

22 липня 2019 року Рада національної безпеки і оборони України повідомила, що санкції щодо заборонених російських соцмереж не скасовано. Таке повідомлення оприлюднили на сайті РНБО у зв’язку зі збільшенням кількості повідомлень про ймовірне скасування санкцій, застосованих щодо російських соціальних мереж на території України.

Liked the article?
Help us be even more cool!