ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада направила законопроєкт про деолігархізацію до Венеціанської комісії

10.09.2021, 15:24
Фото – РБК-Україна
Фото – РБК-Україна

Законопроєкт про деолігархізацію направлений на експертизу до Венеціанської комісії, однак Верховна Рада може розпочати його розгляд, не чекаючи відповіді.

Про це сказав голова парламенту Дмитро Разумков 10 вересня на брифінгу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Він направлений... Якщо ми відправляємо той чи інший законопроєкт до Венеціанської комісії, немає зобов'язань Верховної Ради очікувати... висновку Венеціанської комісії”, - сказав Разумков.

Спікер парламенту нагадав, що з проханням направити законопроєкт до Венеціанської комісії до нього звернулися чотири опозиційні фракції та представник Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Як повідомляв ІМІ, 3 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, у якому наголошує на невідповідності Конституції України законопроєкту №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. 

За словами Денісової, ухвалення законопроєкту призведе до порушень прав і свобод людини. Документ наділяє президента і РНБО непередбаченими Конституцією України повноваженнями, обмежує права людини залежно від майнового стану, опосередковано вводить цензуру в ЗМІ тощо.

Омбудсмен заявила, що в разі його ухвалення звернеться до Конституційного Суду.

1 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

2 червня Президент України Володимир Зеленський вніс цей законопроєкт до Верховної Ради як невідкладний.

20 травня Зеленський анонсував появу законопроєкту про деолігархізацію, який, зокрема, послабить вплив олігархів на медіа

27 травня редакція ZN.UA ознайомилася з текстом проєкту закону “Про олігархів” (підготувала робоча група в Мін'юсті) та проаналізувала його основні положення. Видання заявило, що законопроєкт “Про олігархів” ризикує стати законом про медіарейдерство.

В Офісі президента сказали, що опублікований редакцією ZN.UA зміст законопроєкту про олігархів не відповідає тексту, який підготували в ОП. 

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк вважає, що законопроєкт “Про олігархів”, який оприлюднило видання ZN.UA, закладає підвалини великого переділу медіаринку і його заходу в тінь.

Liked the article?
Help us be even more cool!