ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Підсанкційні пропагандистські сайти РФ доступні в Євросоюзі під новими іменами - Bloomberg

Попри впроваджені санкції російські пропагандистські сайти RT та Sputnik продовжують поширювати дезінформацію в Євросоюзі за допомогою дзеркальних до заблокованих ресурсів платформ.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg.

За даними дослідницької групи Reset, одна з них – портал Swentr, що зареєстрували через три дні після оголошення санкцій проти RT, який використовує щонайменше 19 сайтів для охоплення аудиторії ЄС. Sputnik також працює через дзеркальні сайти, такі як sputnikglobe.com.

Дослідники констатують, що російські дезінформаційні платформи виявилися більш гнучкими, ніж спроби ЄС заблокувати їх, з'являючись під новими іменами та надаючи посилання для своїх авторів й інших користувачів, мають блакитну галочку у Twitter (Х), щоб просувати порядок денний Кремля, створюючи розбіжності серед членів НАТО та підживлюючи плутанину навколо війни.

Як йдеться у матеріалі, проблемою є те, що в той час як Єврокомісія забезпечує керівництво і нагляд, забезпечення виконання санкцій здебільшого лежить на державах-членах ЄС, що ще більше ускладнює ситуацію.

За словами віцепрезидентки Єврокомісії Вери Юрової, Єврокомісія знає про дзеркальні сайти та працює з країнами-членами для ефективного застосування санкцій.

"Хочу підкреслити, що попри деякі спроби обходу, санкції є ефективними. Ніхто не може знайти ці ЗМІ, випадково перемикаючи канали. В Мережі пошукові системи та агрегатори новин не показують результатів від цих ЗМІ", – зазначила вона.

Ці заходи мають певний успіх у маргіналізації російської дезінформації. За даними лічильника трафіку Semrush, у жовтні Swentr отримав майже 3 мільйони відвідувань, що далеко від 141 мільйона, які мав RT.com.

Як повідомляв ІМІ, у березні 2023 року Рада ЄС оголосила про санкції проти семи російських фізичних та п’яти російських юридичних осіб, відповідальних за проведення цифрової кампанії з маніпулювання інформацією під назвою "RRN" (Recent Reliable News), мета якої – викривлення інформації та поширення пропаганди на підтримку війни Росії проти України.

А в серпні 2023 року ЄС запровадив санкції проти 38 громадян Білорусі та трьох білоруських компаній через війну в Україні. У списку фізичних осіб – силовики та пропагандисти, зокрема співробітниця телеканалу "Білорусь 1" Ксенія Лебедєва.

Liked the article?
Help us be even more cool!