ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Парламент Грузії підтримав зняття вето президентки з закону про “іноагентів”

Юридичний комітет парламенту Грузії підтримав зняття президентського вето на закон про “іноземних агентів” (Про прозорість іноземного впливу).

Про це повідомляє News Georgia.

Як зазначає видання, парламент проголосує за зняття вето на пленарному засіданні  для цього достатньо голосів у правих разом із сателітами.

У коментарях до закону Саломе Зурабішвілі зазначила, що він “російський за духом” і суперечить чотирьом статтям Конституції Грузії:

  • право на об'єднання (ст. 22);
  • право на недоторканність особистого та сімейного життя, особистого простору та спілкування (ст. 15);
  • право на рівність» (ст. 11);
  • інтеграція в європейські та євроатлантичні структури (ст. 78).

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні, а 1 травня в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

Весь цей час у країні відбуваються протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримують, їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.

За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. Водночас у МВС Грузії потерпілих з-поміж пересічних громадян не згадують, а лише говорять про своїх постраждалих працівників.

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”. 15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

7 травня 2024 року понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля тимчасово зупинити для Грузії статус кандидата в ЄС.

14 травня 2024 року парламент Грузії в третьому, остаточному читанні затвердив закон про “іноагентів”.

Liked the article?
Help us be even more cool!