"Обозреватель", "Страна" і ТСН публікували найбільше новин з мовою ворожнечі – дослідження ІМІ
76% медіа, які промоніторив Інститут масової інформації, протягом місяця мали хоча б одну новину, яка містила мову ворожнечі або дискримінацію. Про це йдеться в дослідженні ІМІ.
Найбільше таких матеріалів зафіксовано у виданнях "Обозреватель" (14%), "Страна" (12,5%), та ТСН (9,4% загальної кількості матеріалів, які мали мову ворожнечі). Інші медіа мали поодинокі матеріали, які містили етичні та журналістські порушення.
У моніторинговий період було дві теми, які мали найбільшу кількість згадок: права дітей у кримінальній хроніці (48,3%) та релігійна тематика (17,2% загальної кількості матеріалів з ознаками мови ворожнечі). Також траплялися порушення журстандартів та етики в чутливих матеріалах, які стосувалися ЛГБТ, українців та мови, жінок та політики.
Читайте повний текст: Віра, діти, кримінал: як висвітлюються чутливі теми в медіа. Моніторингове дослідження ІМІ
*Моніторинговий аналіз проводився в липні 2020 року у 25 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ: Politeka.net, Tsn.ua, Obozrevatel.com, 24tv.ua, Korrespondent.net, nv.ua, segodnya.ua, Pravda.com.ua, Strana.ua, Rbc.ua, Censor.net.ua, Gordonua.com, Liga.net, Zaxid.net, Unn.com.ua, Espreso.TV, Ukrinform.ua, Bykvu.com, Slovoidilo.ua, Hromadske.ua, Interfax.com.ua, Zn.ua, suspilne.media, Radiosvoboda.org, Babel.ua
За моніторинговий день зібрано 63 матеріали які містять ознаки мови ворожнечі.
Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.
Help us be even more cool!