Наріман Мемедемінов хотів би повернутися до журналістики, але через заборону не може
Громадянський журналіст, блогер, співзасновник громадського руху “Кримська солідарність” Наріман Мемедемінов розповів, що хотів би повернутися до журналістики, але зараз нею не може займатися.
Про це він сказав в інтерв’ю для Читомо.
Він розповів, що йому на два роки з моменту звільнення з колонії заборонено адмініструвати сайти і мережі, тому у нього немає зараз сторінок у соціальних мережах.
“Про якесь творче писання – як журналіст, блогер, активіст – мова теж не йде, бо це можливо лише під псевдонімом, а я не прихильник цього. Тому поки я поставив на паузу режим писання і зйомок. Маю лише якісь задуми, замальовки, чернетки – і на цьому поки все. Тобто повноцінною журналістською, творчою діяльністю я не зайнятий, бо є обмеження. Вони наче напряму не стосуються цієї творчості, але я впевнений, що ці обмеження – результат якраз моєї журналістської діяльності до арешту”, - розповів він.
Він зазначив, що раніше журналістська діяльність заповнювала велику частину його щоденного життя, “і зараз цього дуже не вистачає”.
“Якщо все буде добре, я би, звісно, хотів якось реабілітуватися після цієї заборони, знову повернутися до журналістики. Мій арешт, все, що тривало в Криму після нього і що відбувається тут зараз, багато чому мене навчили. В плані формулювань, ракурсів, смислового наповнення тексту – щоб мінімізувати можливість притирок зі сторони силовиків. Мені подобалося займатися журналістикою і я хочу до неї повернутися”, - сказав Мемедемінов.
На запитання, ким він зараз працює, Наріман відповів: “Ще до арешту я навчився і можу монтувати системи опалення різного типу. Коли бувають якісь замовлення, беруся за них”.
Також він хоче згодом отримати журналістську освіту, але зараз цього зробити не може, бо діє заборона і він не може поїхати на материкову Україну.
Крім того, Наріман зізнався, що у нього є страх і сумніви, коли думає про повернення до журналістики після арешту, ув'язнення і заборони.
“Звісно, в мене є і страх, і сумніви. Кожна адекватна людина розуміє, де наразі опинилися всі ми – на абсолютно невизнаній світом території. Ми опинилися в становищі, коли немає інших варіантів, окрім як самим розповідати світові про події на півострові. Після 2014-го тут не залишилося професійних ЗМІ. І якби ми, громадянські журналісти, не говорили про те, що відбувається в Криму, світова спільнота нічого би не знала про всі ці події. Так, це небезпечно, сумнівно й абсолютно некомфортно, а з іншої сторони – це становище, в якому ми зараз перебуваємо, тож ми маємо робити все від нас залежне саме в цій ситуації. Інших варіантів поки немає”, - зазначив він.
За його словами, бути громадянським журналістом в Криму – “це бути небайдужим”. “Бути небайдужим – це бути активним. Бути активним – це бути постійно в цьому процесі”, - сказав Наріман Мемедемінов.
Як повідомляв ІМІ, 21 вересня 2020 року засуджений до двох з половиною років громадянський журналіст і медіакоординатор руху “Кримська солідарність” Наріман Мемедемінов відбув термін і вийшов на свободу.
2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму.
1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.
До арешту Мемедемінов співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема з Крим.Реалії.
Help us be even more cool!