ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міський голова Львова закликав до дискусії щодо блокування в Україні Telegram

Фото – euractiv.com

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав до дискусії щодо блокування в Україні месенджера Telegram. Про це він написав ввечері 18 вересня на своїй фейсбук-сторінці.

З такою пропозицією він звернувся після заяви Міністерства внутрішніх справ про  блокування телеграм-каналу, який поширював інформацію про теракти у школах Львова. За даними МВС, у каналі було понад 2500 учасників, а сам канал адміністрували з території РФ.

“Вже не вперше ворожа дезінформація намагається посіяти паніку та дестабілізувати настрої в суспільстві. Тривають оперативні заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до поширення повідомлень”, – повідомили в міністерстві. 

Своєю чергою, Андрій Садовий повідомив, що сьогодні, 19 вересня, вранці біля входу до кожної школи міста поліцейський та представник школи перевірятимуть всіх, хто заходить. Та додав, що у навчальний заклад можуть увійти лише поліція, працівники школи та учні.

Міський голова Львова звернув увагу на події, які тривають у місті протягом тижня:

  • невідомі розтрощили одне з центральних кафе міста;
  • у ніч на 18 вересня підпалили одразу вісім об’єктів у місті, серед них будівлю кінотеатру “Дзвін”;
  • в анонімних телеграм-каналах почали поширювати інформацію з погрозами про теракти. 

Садовий зауважив, що вже не вперше, коли через Телеграм українців намагаються залякати, але закликав не піддаватись на провокації: “Не забуваймо, що у нас війна і вона також інформаційна”.

“І ще. Як би ми не говорили, що Фейсбук чи Інстаграм блокують публікації та обмежують охоплення, але такі небезпечні повідомлення там би дуже швидко заблокували. Чого не можна сказати про Телеграм. Нам справді варто розпочати серйозну розмову про відмову від цього месенджера на всіх рівнях”, – написав він.

Садовий закликав долучитися до цього обговорення всіх лідерів громадської думки.

Як повідомляв ІМІ, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного впродовж 1–6 вересня 2024 року:

  • 9% українців вважають, що в Україні потрібно повністю заборонити Telegram;
  • 26% вважають, що його не варто жодним чином контролювати. 
  • 54% вважає, що не варто повністю забороняти, а треба запровадити певні обмеження і контроль, як-от блокування окремих каналів тощо.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ставиться дуже обережно до регулювання соціальних медіа. 

The New York Times провело розслідування та з'ясувало, що Telegram став глобальною клоакою злочинності, дезінформації, дитячої порнографії, тероризму й расистського екстремізму.

Ризики Telegram для України

У лютому 2024 року в Головному управлінні розвідки Міноборони України визнали, що Telegram становить низку загроз для безпеки України й потрібно шукати варіанти розв'язання цієї проблеми. 

27 березня 2024 року керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що Telegram є проблемою для національної безпеки України.

Представник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко повідомив, що сервери месенджера Telegram з високою ймовірністю розміщені в більшості на території Росії. 

Про те, як телеграм-канали, які входять до 100 найпопулярніших українського сегмента, поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, читайте в дослідженні ІМІ.

30 квітня 2024 року голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила, що державі слід припинити офіційну комунікацію в Telegram.

У серпні 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв заявив, що Telegram необхідно закрити, подібно до ВКонтакте та Одноклассники, оскільки для врегулювання його діяльності ресурсів в України немає і не буде.

Liked the article?
Help us be even more cool!