ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медійники закликали владу і співробітників 1+1 утриматися від маніпуляцій і діяти в межах закону

06.02.2020, 18:34
Фото – скриншот з відео Володимира Тимофійчука
Фото – скриншот з відео Володимира Тимофійчука

Медійні громадські організації закликали СБУ втриматися від надмірного втручання в діяльність медіа, а 1+1 – співпрацювати з правоохоронними органами. "Детектор медіа" опублікував повний текст заяви:

5 лютого Служба безпеки України провела обшук у приміщенні телевізійного каналу "1+1". ЗМІ повідомили, що обшук відбувався за рішенням суду в рамках розслідування кримінальної справи щодо незаконного використання технічних засобів негласного отримання інформації, а саме публікації 15 січня записів наради у Прем'єр-міністра Олексія Гончарука. В СБУ підкреслили, що обшук не стосується діяльності каналу, а тільки кількох підозрюваних осіб, та проводиться в місцях можливого монтування, зберігання і розповсюдження аудіозаписів, отриманих незаконним шляхом.

Пресслужба каналу висловила обурення фактом "першого за час існування незалежної України обшуку в "1+1 медіа" та заявила, що він відбувався в редакції програми "Гроші". У пресслужбі обшук пов’язали з "викривальною діяльністю програми" і заявили про "повне порушення журналістської недоторканності" та "тиск на незалежні ЗМІ". Згодом журналіст програми "Секретні матеріали" Володимир Тимофійчук повідомив, що обшуки відбулись у студії саме цієї програми. Її креативним продюсером раніше був сьогоднішній депутат від партії "Слуга народу" Олександр Дубінський.

Зважаючи на резонанс та потенційну загрозу свободі слова, медійники уважно стежать за розвитком подій. Свобода слова була і залишається суспільною цінністю, яку ми відстоювали та відстоюватимемо. А медіа не лише можуть, а й повинні використовувати всі законні методи здобуття та поширення інформації щодо зловживань політиків і чиновників. Журналісти мають право на отримання (у тому числі з анонімних джерел), зберігання та розповсюдження інформації, якщо вона становить суспільний інтерес. Тож ми сподіваємося, що Служба безпеки України зараз розслідує та згодом опублікує відомості щодо того, хто здійснював саме безпосередній запис розмов та, можливо, монтаж. І закликаємо Службу безпеки України чітко дотримуватися законодавства та уникати надмірного втручання в роботу медіа.

Разом з тим ми наголошуємо, що статус журналіста не може бути використано для уникнення слідства. Закликаємо підозрюваних та телеканал до співпраці з правоохоронним органами. У разі доведення провини порушники законодавства мають бути притягненими до відповідальності, незалежно від роду своєї діяльності.

Також ми вважаємо, що в даному випадку оприлюднена розмова не містила інформації, що вказувала б на можливу причетність її учасників до злочинної діяльності. А отже, вона не мала суспільного інтересу, а лише сприяла підвищенню конфліктності у владі та суспільстві. Закликаємо всіх журналістів у майбутньому утримуватися від таких дій.

Крім того, відзначимо, що Олександр Дубінський, а також програми, які він вів ("Гроші") і продюсував ("Секретні матеріали", "Українські сенсації"), не дотримуються високих етичних стандартів журналістики. Зокрема, вони були неодноразово помічені в лобіюванні інтересів Ігоря Коломойського та заангажованій критиці опонентів олігарха. А отже, не можуть використовувати статус "незалежних журналістів-розслідувачів".

"Детектор медіа"

Інститут масової інформації

Громадське радіо

Українська фундація безпекових студій

Як повідомляв ІМІ, 5 лютого співробітники СБУ провели обшук в офісі проєкту "Секретні матеріали" за адресою Куренівська, 18, у Києві.

Також 5 лютого правоохоронці провели обшуки у квартирах журналістів програми "Секретні матеріали" телеканалу "1+1". 

Група "1+1 медіа" повідомила, що СБУ проводить обшук у приміщенні редакції програми "Гроші", та заявила, що це "є повним порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежні ЗМІ".

5 лютого Голова СБУ Іван Баканов повідомив, що обшуки в одному з приміщень телеканалу "1+1" пов’язані з розслідуванням справи щодо незаконного прослуховування Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука. Він додав, що про жоден тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні в цій ситуації йдеться.

6 лютого група "1+1 медіа" звернулася до керівництва країни та правоохоронних органів з проханням звернути увагу "на надзвичайні й безпрецедентні дії" Служби безпеки України під час досудового розслідування.

Liked the article?
Help us be even more cool!