Кремінь отримав з початку року 880 скарг про порушення мовного закону. Найбільше – з Києва
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав протягом першого кварталу цього року 880 звернень про порушення мовного законодавства. Понад 56% з них стосуються сфери обслуговування споживачів.
Про це повідомляється на сайті мовного омбудсмена.
Так, 327 звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів, 170 звернень – порушення безпосередньо під час обслуговування.
Також омбудсмен отримав 80 скарг щодо порушення вимог мовного законодавства в зовнішній рекламі та вивісках.
Продовжують порушувати мовне законодавство у сфері освіти педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти (114 скарг).
Про порушення у сфері охорони здоров’я під час надання послуг у лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою надійшло 41 звернення.
Найбільше повідомлень про порушення надійшло з міста Києва (363 звернення), Одеської (128), Харківської (72), Дніпропетровської (73), Київської (42) та Миколаївської (24) областей.
14 звернень надійшло з Полтавської області, по 13 – із Сумської, Запорізької та Львівської областей, з Житомирської – 11, Вінницької – 10, Черкаської – 8, з Чернігівської, Донецької та Кіровоградської областей – по 5 звернень. З Херсонської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Луганської, Закарпатської та Івано-Франківської областей – менш ніж по 5 звернень громадян. З інших областей звернень громадян не надходило, у 60 випадках не вдалося встановити регіон заявника.
Уповноважений нагадав, що в першому кварталі 2022 року отримав 740 звернень громадян щодо порушення Закону України “Про функціонування української мови як державної”.
Як повідомляв ІМІ, у січні-лютому цього року в Києві найчастіше скаржилися на порушення мовного закону.
У лютому секретаріат уповноваженого із захисту державної мови розпочав здійснення двох заходів державного контролю за застосуванням державної мови в судах Дніпропетровської та Хмельницької областей.
Help us be even more cool!