ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коцабу виключили з Українського Руху Пацифістів

Громадська організація “Український Рух Пацифістів” виключила свого колишнього голову Руслана Коцабу з організації.

Таке рішення 12 грудня ухвалив виконавчий секретар Юрій Шеляженко після консультацій з учасниками колективного керівництва організації, повідомляється на сайті організації. 

Коцабу виключено “через дії, які не відповідають меті організації, зокрема відмову активно і послідовно чинити ненасильницький спротив російській збройній агресії проти України, і публічну політичну позицію, яка перешкоджає ненасильницькому захисту від агресії та не відповідає Декларації про принципи мирного спілкування, затвердженій зборами пацифістів 21 вересня 2023 року”.

“Зараз, на жаль, він не хоче обговорювати і здійснювати на практиці принципи та цінності пацифістського світогляду. Коцаба зациклився на цинічному політичному псевдореалізмі, озлобився на українську владу через політичні репресії і не хоче чути про те, що в пацифістів не може бути ворогів, особливо у власній країні, що пацифісти мають бути нешкідливими, дієвими та успішними мрійниками, моралістами і правозахисниками, а не поширювачами дурних і токсичних наративів інформаційної війни”, – зазначив виконавчий секретар Юрій Шеляженко.

Організація зазначає, що перед виключенням Коцабі “неодноразово пропонувалося змінити поведінку або принаймні відмовитися від формального статусу голови організації, якою по факту він давно не керує та діє врозріз із її цілями та принципами”. 

Водночас “у разі зміни поведінки на пацифістську” Коцаба може знову податися на вступ до організації.

Як повідомляв ІМІ, обвинувачений у державній зраді ведучий “каналів Медведчука” та блогер Руслан Коцаба є одним із засновників громадської організації “Український Рух Пацифістів”, яку створено у 2019 році. 

У 2023 році Руслан Коцаба виїхав з України зі статусом політичного біженця. Його адвокатка Світлана Новицька сказала, що Коцаба перебуває в США під захистом департаменту безпеки як політичний біженець. У Держприкордонслужбі відмовилися повідомити, як і коли Коцаба перетнув державний кордон, посилаючись на те, що це інформація з обмеженим доступом.

31 серпня 2023 року прокуратура подала клопотання про оголошення Руслана Коцаби в міжнародний розшук і тримання його під вартою. Проте 27 листопада 2023 року Коломийський міськрайонний суд відхилив це клопотання прокуратури.

У 2015 році СБУ затримала Коцабу, після того як він опублікував відеоролик, у якому війну на сході України назвав “братовбивчою громадянською” і висловив свою негативну позицію щодо мобілізації. Йому інкримінували ч. 1 статті 111 (“Державна зрада”) та ч. 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань”) КК України.

Наступного року його засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України, але апеляційний суд повністю виправдав Коцабу. У 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу, а з 2018 року почався новий розгляд справи Коцаби. Із квітня 2019 року справа перебуває на розгляді в Коломийському суді.

У вересні 2023 року правоохоронці повідомили про підозру виконавчому секретарю громадської організації “Український Рух Пацифістів” Юрію Шеляженку за фактом виправдовування збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 436-2 КК України).

Раніше представники СБУ провели обшуки в помешканні Шеляженка, зазначивши, що у своєму телеграм-каналі він “публічно закликає громадськість протистояти мобілізації, відмовлятися від служби в армії та переховуватися вдома, а також через петиції та листи направляє звернення до органів влади України з вимогою скасувати для чоловіків – громадян України віком від 18 до 60 років заборону виїзду за кордон”.

У серпні адвокат Шеляженка Олег Веремієнко повідомив, що Соломʼянський районний суд Києва відправив його підзахисного під нічний домашній арешт.

3 серпня 2023 року Міжнародне бюро миру номінувало на Нобелівську премію “Український Рух Пацифістів”.

Liked the article?
Help us be even more cool!