На Нобелівську премію миру висувають “рух пацифістів” обвинуваченого у держзраді Коцаби
Міжнародне бюро миру планує висунути на цьогорічну Нобелівську премію миру організації з України, Білорусі та Росії, які допомагають відмовникам від військової служби.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на заяву організації від 3 серпня.
Зокрема, на премію номінують білоруський правозахисний центр “Наш Дім”, російський “Рух відмовників від військової служби” (визнаний в РОФ іноземним агентом) та “Український рух Пацифістів”.
Останню організацію заснував обвинувачений у державній зраді ведучий “каналів Медведчука” та блогер Руслан Коцаба.
У 2015 році Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, у якому війну на сході України назвав “братовбивчою громадянською” і висловив свою негативну позицію щодо мобілізації.
Наступного року його засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України, але апеляційний суд повністю виправдав Коцабу. У 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу, а з 2018 року почався новий розгляд справи Коцаби. Із квітня 2019 року справа перебуває на розгляді в Коломийському суді.
Журналіст Отар Довженко писав, що невдалий показовий процес перетворив Коцабу “з маргінала на київського телеведучого, дисидента й мученика за свободу слова”.
Нагадаємо, у 2023 році Руслан Коцаба виїхав з України зі статусом політичного біженця. Його адвокатка Світлана Новицька сказала, що Коцаба перебуває в США під захистом департаменту безпеки як політичний біженець. “Мій клієнт визнаний політичним біженцем. Я зверталася до Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оскільки моєму клієнту погрожували фізичною розправою. За допомогою цієї організації мій клієнт покинув межі України. Він отримав статус біженця, паспорт і документи. Тепер департамент безпеки США опікується його безпекою”, – розповіла адвокатка.
За даними Суспільного, він виїхав до США за програмою “Єднання заради України”, яку для допомоги українським біженцям запровадив президент США Джо Байден.
Міжнародне бюро миру в Берліні пояснило рішення висунути ці три організації на премію через їхню “відданість у своїх зусиллях як захисників миру, відмови від військової служби з мотивів совісті та прав людини, особливо після 24 лютого 2022 року”.
Бюро має право висувати інших на Нобелівську премію миру, оскільки саме було її лауреатом (1910 року). Як зазначається, Нобелівку також отримали 13 представників організації.
Help us be even more cool!