ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Касаційний суд РФ залишив без змін вирок журналістці Ірині Данилович

Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції розглянув касаційну скаргу на вирок громадянській журналістці та правозахисниці Ірині Данилович та залишив її без змін, повідомляє правозахисна ініціатива “Кримський процес”.

Як зазначили правозахисники, колегія за участю судді Івана Громова не побачила порушень законодавства в тому, що суди нижчих інстанцій проігнорували факт утримання Данилович у підвалі без правового статусу та адвокатської допомоги. Крім того, вони не дали правову оцінку фактам фальсифікації справи в частині допиту свідка Висогляда. 

“Порушення права на захист у зв'язку з відмовою в допиті 15 свідків захисту та огляду речових доказів колегія касаційної інстанції також не побачила”, – повідомляє “Кримський процес”.

Крім того, до суду надійшли медичні документи, які підтверджують, що стан здоров'я Ірини Данилович погіршився в ув’язненні й вона потребує лікування, яке в колонії їй не надається. Сторона звинувачення заявила, що покладені в основу вироку докази не викликають сумнівів щодо своєї законності. Сама Ірина Данилович у розгляді касаційної скарги участі не брала, оскільки страждає на постійний біль через відсутність лікування хвороби вуха.

Що відомо про справу Ірини Данилович 

Як повідомляв ІМІ, Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Данилович працювала медсестрою і вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на окупованому півострові.

29 червня 2023 року стало відомо, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму змінив вирок (скоротив на місяць) Ірині Данилович, яку в грудні 2022 року засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою. 

2 листопада 2023 року стало відомо, що Ірина Данилович, ще перебуваючи в СІЗО Сімферополя, перенесла інсульт.

У серпні 2023 року батько Ірини Данилович Броніслав Данилович повідомив, що донька повністю втратила слух на ліве вухо і не отримує медичної допомоги.

Раніше її етапували до виправної колонії міста Зеленокумськ Ставропольського краю Росії. У листопаді 2023 року батько Ірини повідомив, що в колонії міста Зеленокумськ панує жахлива антисанітарія.

Правозахисна організація ZMINA з посиланням на висновки незалежних експертів заявила, що незалежна експертиза медобстеження Ірини Данилович виявила, що вона перенесла гострий отит, має неврологічні порушення та ураження головного мозку, а також, можливо, перенесла інсульт.

У лютому 2024 року стало відомо, що Данилович у російській колонії позбавили можливості приймати необхідні ліки, без яких вона зазнає тяжких нападів головного та вушного болю.

Liked the article?
Help us be even more cool!