ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупаційний суд Криму засудив журналістку Ірину Данилович до семи років позбавлення волі

28.12.2022, 10:35
Фото - ZMINA
Фото - ZMINA

Окупаційний суд Феодосії у Криму засудив громадянську журналістку та правозахисницю Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. Такий вирок "суд" виніс 28 грудня.

Про це представниці ІМІ стало відомо з власних джерел.

Ірину Данилович засудили до семи років колонії загального режиму та 50 тисяч рублів штрафу за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, зі звинувачення вилучили частину про придбання та зберігання вибухових речовин, залишили лише носіння.

"Суддя" вирішила, що в справі не було неприпустимих доказів, а провину Данилович повністю довели. Термін позбавлення волі рахуватимуть з дня фактичного затримання – 29 квітня.

Як повідомляв ІМІ, 29 серпня 2022 року в підконтрольному Росії міському суді Феодосії розпочався розгляд кримінальної справи по суті щодо громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у незаконному зберіганні вибухівки у футлярі від окулярів. ФСБ звинуватила її в тому, що вона виготовила вибуховий пристрій з вибухової речовини й уражальних елементів (медичних голок) та зберігала його із собою. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку війни вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами ("InЖир-медіа", "Кримський процес") та вела власний проєкт "Кримська медицина без обкладинки", де поширювалась інформація про права медичних працівників.

15 листопада правозахисні та медійні організації заявили про політично мотивований судовий процес над громадянською журналісткою Іриною Данилович, який триває в окупованому Криму. 

22 листопада стало відомо, що Ірина Данилович написала листа, у якому розповіла про посилення пресингу з боку адміністрації СІЗО.

30 листопада на засіданні підконтрольного Росії міського суду Феодосії Данилович заявила, що співробітники ФСБ били її та душили.

Liked the article?
Help us be even more cool!