ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кримська журналістка Ірина Данилович повністю втратила слух на ліве вухо

Фото – crimean-process.org
Фото – crimean-process.org

Кримська громадянська журналістка Ірина Данилович, яка відбуває незаконне покарання в Росії, повністю втратила слух на ліве вухо.

Про це повідомив її батько Броніслав Данилович Центру прав людини ZMINA.

Також батько Ірини розповів, що, коли його донька прибула до колонії в Зеленокумську, медпрацівник забрав у неї ліки, зазначивши, що біль мине, коли вона “оглухне”. Про це йдеться в заяві дев’яти українських та міжнародних правозахисних груп від 21 серпня. 

Правозахисники зазначили, що російська влада незаконно депортувала Данилович до РФ та відмовляє їй у наданні медичної допомоги у в’язниці. Вони вимагають негайно та беззастережно звільнити бранку Кремля, дозволити їй повернутися до України та забезпечити їй надання своєчасної та якісної медичної допомоги, поки вона перебуває у в’язниці.

Відповідну заяву підписали: Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Центр громадянської просвіти “Альменда”, Регіональний центр прав людини, Кримський процес, Front Line Defenders, Human Rights Watch, Міжнародна федерація прав людини та Всесвітня організація проти катувань у межах Обсерваторії захисту правозахисників.

Як повідомляв ІМІ, 14 серпня батько Ірини Данилович повідомив, що її етапують до виправної колонії міста Зеленокумськ Ставропольського краю Росії. За його словами, його дочка, як і раніше, не отримує необхідного лікування. Під час перебування в слідчому ізоляторі Сімферополя вона скаржилася на сильний головний біль, що виник унаслідок отиту.

29 червня 2023 року стало відомо, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму змінив вирок (скоротив на місяць) Ірині Данилович, яку в грудні 2022 року засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук.

Liked the article?
Help us be even more cool!