ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст Юрій Шеляженко вимагає у суді від Порошенка спростування інформації та 25 тис грн

12.02.2015, 15:43

Журналіст Юрій Шеляженко подав до Печерського райсуду Києва позов про захист честі та гідності, у якому вимагає зобов’язати Президента України Петра Порошенка спростувати поширену ним, на думку позивача, недостовірну інформацію про критиків мобілізації та вимагає стягнути з Президента на свою користь завдану моральну шкоду у розмірі 25 тис гривень. Текст позовної заяви Шеляженко виклав на своїй сторінці у Фейсбук.

Шеляженко вимагає, аби Президент спростував інформацію, озвучену ним 11 лютого під час розширеного засідання уряду, і яка вийшла у газеті “Голос України”.

“Прошу зобов’язати Президента України Петра Олексійовича Порошенка спростувати поширену ним недостовірну інформацію такого змісту: “Критики мобілізації не менш небезпечні, ніж ворог на фронті… СБУ продовжуватиме виявлення таких критиків мобілізації, бо ця діяльність не має жодного відношення до демократії та свободи слова” - у такий же спосіб, в який вона була поширена, а саме, негайно після обрання законної сили сужовим рішенням особисто заявити у публічному виступі: “Спростовую недостовірну інформацію, поширену мною щодо критиків мобілізації, про те, що критики мобілізації не менш небезпечні, ніж ворог на фронті, що СБУ продовжуватиме виявлення таких критиків мобілізації, бо ця діяльність не має жодного відношення до демократії та свободи слова”, - йдеться у позовній заяві Шеляженка.

Шеляженко у позовній заяві зазначає, що він є активним критиком мобілізації (та призову), “оскільки мої громадянські переконання як пацифіста і релігійні переконання як віруючого в найвищу цінність людини зумовлюють тверде переконання в тому, що мирних людей безглуздо і аморально примусово втягувати в участь у війні, хоча я готовий миритися з воєнними змаганнями професійних військових між собою, поки вони не втягують у воєнні змагання мирне населення”.

Він зазначає, що 8 лютого 2015 року на своїй сторінці у Фейсбук поширив повідомлення такого змісту: “Я проти війни. Я проти мобілізації. Якщо це робить мене шпигуном, в СБУ сидять зрадники здорового глузду. Вимагаю звільнити Коцабу та Наливайченка”, а також  написав блог на сайті “Эхо Москвы”, що “містять критику мобілізації, на захист в’язня совісті (за оцінкою Амнесті Інтернешнл) та незаконно ув’язненого (за оцінкою Уповноваженого Верховної Ради з прав людини В.Лутковської) журналіста Руслана Коцаби”.

Журналіст додає, що свобода вираження поглядів гарантується йому статею 10 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статтею 34 Конституції України. Відповідно до статті 30 закону України “Про інформацію” ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень, зокрема, критики, зауважує він у позові.

“Таким чином, інформація, поширена Президентом України П.О. Порошенком про існування реальної небезпеки критиків мобілізації та правомірність позбавлення їх встановленим законом прав на свободу вираження поглядів та переслідування спецслужбами, є недостовірною. Поширення цієї недостовірної інформації вищою посадовою особою держави, гарантом прав і свобод людини (ст.102 Конституції України) і головнокомандуючим про усіх критиків мобілізації, в т.ч. і про мене, хоч би й у публічному виступі, а не в акті здійснення владних повноважень, завдає мені душевних страждань, збиток від яких я оцінюю в 25000 грн (зокрема внаслідок передчуття великих витрат часу, нервових зусиль, оплати правової допомоги на захист своїх законних прав критикувати мобілізацію), принижує мою гідність, оскільки мої глибокі переконання оголошені небезпечними та злочинними, принижує мою професійну честь як журналіста, оскільки я є редактором газети “Правдошукач” і критикую мілітаризм на її сторінках, а також може дезінформувати суспільство та спонукати невизначене коло приватних та посадових осіб до незаконної помсти мені за правомірну критику мобілізації”, - йдеться у позові Шеляженка.

Як повідомляв ІМІ, 8 лютого Івано-Франківський міський суд на 60 днів залишив під вартою блогера Руслана Коцабу, якого СБУ звинувачує у державній зраді та перешкоджанні Збройним Силам України. Журналіста затримали у його квартирі після майже шестигодинного обшуку.

7 лютого Служба безпеки України затримала Руслана Коцабу. Йому інкримінують ч.1 статті 111 (державна зрада) та ч.1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України.

17 січня Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Так, Коцаба на відео заявив, що він краще відсидить у в'язниці, ніж буде мобілізований на схід країни.

Liked the article?
Help us be even more cool!