ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст УП розповіла, як в Криму їй перешкоджали російські військові та "Беркут"

13.03.2014, 12:37

Журналістці "Української правд"и Анастасії Березі перешкоджали у здійсненні професійної діяльності у Криму працівники “Беркуту”, озброєні військові і так звані “дружинники”. Про це вона розповіла ІМІ.

За її словами, в Криму вона перебуває з 9 березня. І за цей час тричі зіткнулася з перешкоджаннями у роботі. Особливо агресивні до журналістів військові, “Беркут” та “дружинники”.

“Вони втричі агресивні. Я б розділила їх на три групи - це “Беркут”, це “зелені чоловічки” і це неопізнані люди, я їх не називаю самообороною, а називаю дружинниками. У мене було три ситуації”, - розповіла Береза.

Як вона розповіла одна ситуація з “Беркутом” сталася на КПП Турецький вал 10 березня, на виїзді з Криму.

“Зустріч з “Беркутом”... це було моторошно, тому що вони нас змусили вийти з машини, вишикували, обшукували, вели під автоматами журналістів, це було дуже неприємно. Це люди які тебе ненавидять, якщо ти журналіст. Вони просто забирають у тебе картки з фотоапаратів, це у кращому випадку. Мені довелося вислухати 50-хвилинну лекцію про те, як всі вони ненавидять журналістів, як журналісти винні в тому, що трапилося, про те, що журналісти винні у загибелі людей. Намагалися нас, якщо так можна сказати, депортувати в Україну, відношення дуже агерсивне”, - розповіла вона.

Також, за її словами, російських військових (так званих “зелених чловічків”) теж не можна знімати. Зокрема, 12 березня у Євпаторії біля військової частини А4519 Березу змусили стерти фотографії.

“Вони реагують дуже агресивно, особливо їхні командири. Вчора (12 березня) головний змусив видалити всі фотознімки, поривався відняти планшет: "Зараз я у вас це заберу і ви більше ніколи його не побачите”, - розповіла вона.

“Дружинники”, люди у чорному, за словами Насті, “вони часто напідпитку бувають і приходять просто блокувати військові частини і так далі”. “Вони теж відносяться агерссівно до журналістів”, - додала вона.

Крім того, Береза розповіла, що взагалі журналісту важко працювати у Криму, оскільки агресія відчувається не тільки з боку військових, але й місцевого населення.

“Що стосується роботи журналіста, то працювати тут важко. Навіть дуже небезпечно. Всі люди, населення ставиться тут дуже агресивно до журналістів взагалі. До журналістів з Києва тим більше”, - розповіла вона.

Водночас, додала Береза, з людьми можна поспілкуватися спокійно, якщо підходиш до них, не представляючись журналістом чи не знімаючи їх.

“Якщо ти хочеш сфотографувати якусь людину, наближаєшься до неї з камерою, реакція дуже агресивна. Якщо ти підійшов до людей просто, то може бути. Якщо ж ти приходиш на який-небудь мітинг чи на блокування якоїсь, наприклда, адмінбудівлі, то люди в 70% поводяться тут агресивно. Особливо люди, не знаю як їх назвати, прихильники російської окупації, ось так”, - розповіла журналістка.

 

)

Liked the article?
Help us be even more cool!