ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Полтавщина" і "Зміст" заявили, що міськрада заборонила керівникам комунальних підприємств спілкуватися з медіа

01.11.2024, 10:31
Надія Кучер

Видання “Полтавщина” та “Зміст” поскаржилися, що в.о. міського голови Катерина Ямщикова та перші заступники міського голови заборонили начальникам комунальних підприємств Полтави, зокрема підпорядкованих Управлінню житлово-комунального господарства Полтавської міської ради, спілкуватися з журналістами. Також вони повідомляють, що інформаційні запити від медіа залишаються без відповідей. 

Редакція “Полтавщини” опублікувала матеріал, у якому вказала, що “за показником спілкування журналістів із керівниками структурних підрозділів міськвиконкому змушені констатувати погіршення ситуації та її відкат на рівень часів Олександра Мамая” (коли комунікації з журналістами були практично нульовими. – Ред.).

“У серпні 2024 року влада розділила журналістську спільноту на “друзів” та “ворогів”. Очевидним це стало під час річного, але чомусь таємного звіту Катерини Ямщикової, на який ЗМІ запросили мінімум по дружбі, максимум – на комерційних умовах. Практика запланованих та контрольованих виходів в медіапростір чи не з перших днів почала розповсюджуватися й на керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств”, – йдеться в заяві “Полтавщини”.

У редакції зазначили, що всупереч обіцянкам Катерини Ямщикової проводити з медіа регулярні брифінги цих керівників можна побачити хіба що в оплачуваних ефірах полтавських телеканалів. 

“Разом із невеликим пулом постійних спікерів від влади, здебільшого це представники частини “Слуги народу” та партії “За Майбутнє”, – уточнили в редакції “Полтавщини”.

Також видання говорить, що представники комунальних служб інколи виходять на брифінги, але вимушено: “щоб погасити інформаційну пожежу. Так було під час обговорення можливого підвищення тарифу на проїзду у серпні чи як реакцію на критику щодо відвертої переплати на світлофорах у жовтні”.

“Певну інформацію “Полтавщина” все-таки отримувала від інших посадовців чи депутатів, але у більшості випадків вони просили не називати їхні імена через страх перед керівництвом”, – йдеться в заяві. 

Про подібну ситуацію заявив і “Зміст”.

“31 жовтня намагалися запитати в очільника Управління ЖКГ Тараса Панасенка й профільного заступника міського голови Полтави Володимира Чередниченка про хід виконання проєкту “Полтава пам'ятає героїв”. Чиновники сказали, що журналістам ЗМІСТу нічого не коментуватимуть. Подібні історії з відмовами, таємними звітами, затягуванням відповідей на запити – буденність нашого медіа. Отримувати коментарі ніколи не було просто, але тепер зрозуміло: є заборона від керівництва міста”, – зазначили в редакції.

Представниця Інституту масової інформації Надія Кучер звернулася по коментар до керівниці пресслужби Полтавської міської ради Марини Сєрової, щоб отримати пояснення щодо цієї ситуації.

Як повідомляв ІМІ, Катерина Ямщикова, отримавши посаду секретарки міської ради, заявляла журналістам, що міська влада буде прозорою та відкритою для журналістів

Liked the article?
Help us be even more cool!