ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фото, створене штучним інтелектом, перемогло в конкурсі. Автор відмовився від нагороди

18.04.2023, 11:18
Фото – Boris Eldagsen
Фото – Boris Eldagsen

Німецький фотохудожник Борис Ельдагсен виграв у конкурсі Sony World Photography Award 2023 з фотографією, створеною за допомогою штучного інтелекту. Однак він відмовився від нагороди, пояснивши, що хотів протестувати конкурс і започаткувати дискусію про майбутнє фотографії, повідомляє ВВС.

Організатори премії повідомили виданню, що Елдагсен ввів їх в оману щодо масштабів втручання штучного інтелекту.

У заяві, опублікованій на сайті художника, Елдагсен визнав, що повівся як “хитра мавпа”, подякував суддям за те, що “обрали його зображення та зробили це історичним моментом”. Водночас він поставив під сумнів, чи хтось із них “знав або підозрював, що цей знімок створив ШІ”.

“Зображення штучного інтелекту та фотографії не мають конкурувати між собою в такому конкурсі. Це різні сутності. ШІ – це не фотографія. Тому я не прийму нагороду”, – заявив він.

Світлина під назвою “Фальшивий спогад: Електрик”, яку він подав на конкурс, – це чорно-білий портрет двох жінок різних поколінь.

Але, як зазначив Елдагсен у своїй заяві, “щось у цьому видається не таким, правда?”. 

У Всесвітній організації фотографії заявили, що, перш ніж художника оголосили переможцем, він підтвердив у розмові з журі, що знімок є “спільним твором” його і штучного інтелекту. Він відзначив свій інтерес до “творчих можливостей генераторів штучного інтелекту”, додали в організації.

“Креативна категорія відкритого конкурсу вітає різноманітні експериментальні підходи до створення зображень: від ціанотипії та рентгенографії до передових цифрових практик, – сказали організатори. – Тому після нашого листування з Борисом і гарантій, які він надав, ми вважали, що його участь відповідає критеріям цієї категорії, і ми підтримали його участь”.

Багато художників і фотографів звинувачують системи штучного інтелекту в нечесному використанні робіт сотень тисяч творців, на яких навчаються системи. Дехто навіть порушив судові процеси. Але інші просто вважають ШІ ще одним інструментом, можливо новою категорією мистецтва, але не менш цінною.

Крім зображень штучний інтелект також породив низку етичних і юридичних запитань, на які ще також немає відповіді.

Як повідомляв ІМІ, раніше кувейтське видання Kuwait News анонсувало віртуальну телеведучу Федху, створену на основі штучного інтелекту. В майбутньому видання планує, що вона озвучуватиме новини.

Liked the article?
Help us be even more cool!