ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Фонд "Відродження" закликав наглядову раду на відкритому засіданні повторно розглянути питання щодо Аласанії

07.02.2019, 10:39
Фото - Фейсбук "Відродження"

Міжнародний фонд “Відродження” закликає наглядову раду і правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) провести відкрите засідання з подальшим повторним голосуванням щодо дострокового припинення контракту голови правління ПАТ НСТУ Зураба Аласанії. Про це йдеться у відкритому зверненні “Відродження” до наглядової ради і правління НСТУ.

“Ми впевнені, що вірний шлях до вирішення кризи лежить у відкритій, публічній процедурі і чесній змагальності аргументів. Закликаємо Наглядову раду та Правління підтримати пропозицію щодо проведення відкритого засідання Наглядової ради на якому сторони конфлікту могли б публічно викласти свої аргументи, із подальшим винесенням коректно сформульованого питання на повторне голосування”, – йдеться у зверненні.

На думку фонду, ухвалене в такий спосіб рішення, “яким би воно не було, спроможне відновити довіру суспільства і повернути взаємодію управлінських ланок Національного суспільного телебачення України у конструктивне русло”.

Також у фонді зазначили, що рішення наглядової ради про розірвання контракту “стало інституційним викликом незалежному мовленню в Україні”.

“Оскільки Наглядова рада та Правління є організаційним кістяком НСТУ, їхній конфлікт підриває довіру до інституції Суспільного мовлення загалом і може спричинити далекосяжні наслідки, що ставлять під сумнів багаторічні зусилля політиків, громадськості та журналістів щодо створення в Україні Суспільного мовлення як необхідної в сучасному демократичному світі інституції”, – йдеться у зверненні.

Особливості процедури, йдеться у зверненні, що була застосована під час розгляду питання про звільнення голови правління змусили багатьох фахівців, зокрема й членів наглядової ради, сумніватися в дотриманні відповідних норм.

Зокрема, йдеться у зверненні, це стосується процедури внесення пункту про відставку голови до порядку денного, оголошення розгляду цього пункту закритим, формулювання відповідного проекту рішення, відсутності часу на ознайомлення з критичними матеріалами, ненадання можливості аргументованого захисту головою правління своєї позиції, непроведення повноцінних дебатів членів наглядової ради.

“Поспішність та непрозорість процесу прийняття ухвалених рішень не дозволяють сподіватись на широке суспільне визнання їхньої легітимності навіть після того, як відповідний протокол Наглядової ради буде оприлюднений. Ми не піддаємо сумніву право Наглядової ради діяти в межах своїх повноважень, в тому числі щодо дострокового припинення контракту Голови Правління. Однак наголошуємо, що такий інструмент в руках Наглядової ради – це крайній захід, який не мав би застосовуватися поспіхом, у закритому режимі, без публічного обговорення і реалізованого права іншої сторони на аргументований захист”, – йдеться у зверненні.

Як повідомляв ІМІ, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про усунення з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії. Таке рішення було ухвалене більшістю голосів на черговому засіданні наглядової ради: за проголосували дев’ять присутніх членів наглядової ради, проти – три.

31 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини розірвання з ним контракту і не виключає, що оскаржить у суді рішення наглядової ради НСТУ щодо його звільнення.

1 лютого голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради НСТУ, на якому базується його усунення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!