ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оксана Романюк: З 2017 року рівень дотримання стандартів в онлайн-медіа зріс щонайменше на 25%

26.04.2024, 18:05
Леся Луцюк
Оксана Романюк на Міжнародній конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа 26 квітня в Києві. Фото – Леся Луцюк
Оксана Романюк на Міжнародній конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа 26 квітня в Києві. Фото – Леся Луцюк

З 2017 року рівень дотримання стандартів українськими онлайн-медіа зріс на щонайменше 25%, і не останній вплив на це справив Список прозорих і відповідних медіа (відомий як Білий список) Інституту масової інформації. Наразі середній рівень дотримання журналістських стандартів у медіа, які входять до Білого списку, становить понад 96%.

Про це розповіла директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк під час Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа 26 квітня в Києві.

“Що стосується Білого списку, то п'ять років тому, коли ми починали все це робити, – це можна подивитися на сайті, на наших моніторингах – рівень, найвища планка, стандарту балансу, достовірності в найкращих медіа був у межах 80–85% без порушень. Зараз це 96% без порушень. Ті медіа, які мають контент на 96% без порушень обʼєктивності, достовірності, відділення фактів від коментарів, проходять у Білий список”, – розповіла Оксана Романюк.

Вона додала, що сьогодні, 26 квітня, ІМІ опублікував новий Список прозорих і відповідальних медіа, відомий як Білий список, з якого вилучили три медіа – Укрінформ, NV та “Лігу”. 

“Ми робимо цей моніторинг раз на півріччя. Я сподіваюся, що через пів року ми будемо раді вітати ці видання, які повернуться до Білого списку, покращивши свої практики”, – додала Оксана Романюк. 

Раніше аналітикиня Інституту масової інформації Олена Голуб зауважила, що вилучення медіа з Білого списку Інституту масової інформації або Мапи рекомендованих медіа (спільний проєкт із “Детектором медіа”) не покарання, а прохання відреагувати на проблеми. 

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!