ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 26 червня – реєстрація на навчальну програму "COVID-19 HUB" для журналістів з країн Східного партнерства

12.06.2020, 12:45
Фото – surveygizmo.com
Фото – surveygizmo.com

Фонд Thomson Reuters запрошує журналістів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України подати заявки на участь в інтенсивній 12-тижневій навчальній онлайн-програмі “COVID-19 HUB”. 

Головною метою програми є надати теоретичні знання і практичні навички журналістів зі всебічного висвітлення спалаху коронавірусної інфекції та наслідків пандемії.

Навчальний курс буде сфокусований на практичному застосуванні отриманих знань, а також на детальній роботі над помилками під час збору інформації, написання та оформлення матеріалу. Учасники зустрічатимуться один раз на тиждень для 90-хвилинного онлайн-майстер-класу або зустрічі з експертами, а також один раз на два тижні для 90-хвилинного практичного онлайн-семінару з ментором в групах по п'ять учасників. Від усіх учасників програми під час курсу очікується написання двох-трьох матеріалів за підтримки менторів.

Програма проєкту міститиме такі модулі:

 • Як висвітлювати кризу в редакційному плані (серед іншого – типи матеріалів, потреби аудиторії, пошук нових тем і форматів для висвітлення затяжної теми) 
 • Робота з джерелами інформації (зокрема, достовірні наукові ресурси, робота з базами даних, медичними дослідженнями, спеціалізовані інтерв’ю)
 • Найкращі та найгірші практики візуалізацій історій про пандемію та її наслідки на цифрових платформах
 • Робота з потерпілими, пацієнтами, медичними працівниками
 • Вивчення нових онлайн-інструментів і платформ
 • Рекомендації з пошуку достовірної інформації та виявлення фейкових новин
 • Етика і стандарти роботи з тематикою коронавірусу
 • Фізична та емоційна безпека для журналістів: як вберегти себе
 • Висвітлення економічних і політичних аспектів кризи

У межах програми передбачено мінігранти на створення матеріалів.

Керівниця Хабу – Ніна Кур’ята, українська журналістка, медіатренерка і медіаконсультантка. Протягом 16 років працювала на редакторських позиціях в українських і закордонних друкованих та інтернет-виданнях, а також на радіо. Протягом восьми років (2011–2019) очолювала “BBC News Україна”. Магістр журналістики, кандидат біологічних наук (мікробіологія). Тренерка з нових медіа, конвергенції, розвитку регіональних ЗМІ, висвітлення COVID-19 у медіа та комунікації науки. Авторка курсу “Наукова журналістика” в Києво-Могилянській академії. 

Координатор Хабу – Еміне Зіятдінова, менеджерка проєктів, фотожурналістка і медіаконсультантка. Має сім років досвіду роботи в медіа як фотожурналістка, продюсерка і фоторедакторка, а також три роки досвіду роботи в проєктному менеджменті. Після переїзду до Великобританії, у 2017 році, працювала координатором програм в Євразійському регіоні в Rory Peck Trust, а також медіаконсультанткою у Фонді Thomson Reuters. Має магістерські дипломи із соціології Львівського національного університету імені Івана Франка і з візуальних комунікації Університету Огайо.

Навчальний курс розраховано на журналістів з досвідом роботи від двох років. Дати програми – із 7 липня до 25 вересня 2020-го включно.

Максимальна кількість учасників програми – 20 людей. Участь у програмі безкоштовна. Учасники зобов’язані 12 тижнів відвідувати заняття.

Кандидати мають відповідати таким вимогам:

 • Бути громадянами та проживати в одній з таких країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна.
 • Працювати журналістом у штаті або співпрацювати як фрілансер з місцевими ЗМІ у відповідних країнах.
 • Мати більш ніж два роки професійного досвіду в журналістиці й хороший рівень розмовної та письмової російської мови для участі в програмі. Основною мовою програми є російська, у поодиноких випадках допомога наставників і координаторів може бути надана англійською мовою; самі публікації матеріалів можуть бути мовою видань, у яких працюють дібрані учасники.
 • Бути готовими взяти на себе зобов’язання брати участь в програмі в повному обсязі протягом всіх 12 тижнів.
 • Протягом 12-тижневої програми створити до трьох журналістських матеріалів.
 • Бути прихильником безпристрасної, точної та незалежної журналістики.

Для подання заявки необхідні такі документи:

 • Два приклади робіт з цієї теми (максимальний розмір файлу – 5 МБ) – бажано російською або англійською мовою. Журналісти телебачення і радіо можуть надіслати свої сценарії та коротке резюме.
 • Для штатних журналістів – лист підтримки від редакції в довільній формі (максимальний розмір файлу – 5 МБ) російською або англійською мовою, де роботодавець або медіа з яким ви співпрацюєте, підтверджує, що вашу участь у програмі узгоджено та тематики запропонованих матеріалів цікаві для публікації у вашому ЗМІ.
 • Біографія до 250 слів з описом вашої кар’єри.
 • Мотиваційний лист обсягом від 250 до 500 слів з описом чинників, які впливають на вашу роботу журналіста, та того, як ви сподіваєтеся застосувати нові знання і навички, отримані від участі в цій програмі.

Дедлайн подання заявок – 26 червня 2020 року включно. Успішні кандидати будуть повідомлені електронною поштою 1 липня 2020 року. Фонд Thomson Reuters не коментує результати відбору.

Навчальний курс провадиться за підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії.

У разі виникнення труднощів з поданням заявки звернутися можна на адресу [email protected] з темою “EAP Crisis Hub Program”.

Зареєструватися можна тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!