ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції НСТУ в регіонах

02.03.2020, 14:50
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) і правління Суспільного проведуть публічне обговорення впровадження нової концепції регіонального мовлення, на яке запросять керівників комітетів захисту Суспільного в регіонах.

Таке рішення члени наглядової ради ухвалили одноголосно на позачерговому засіданні, яке відбулося 28 лютого, повідомляє “Детектор медіа”.

У заході зможуть узяти участь усі охочі. 

Член наглядової ради В'ячеслав Козак звернув увагу на акції протесту за збереження регіонального мовлення в дев’яти філіях, які відбулися 25 і 26 лютого під будівлями суспільних телерадіокомпаній. Він також згадав про листа до членів наглядової ради від голів комітетів захисту Суспільного мовлення в регіонах, які хочуть зустрітися з радою.

“Ми повинні враховувати позицію людей”, – сказав Козак і запропонував провести круглий стіл, щоб разом обговорити зміни, які заплановані в процесі впровадження нової концепції регіонального мовлення на 2020–2021 роки.

У члена наглядової ради Олексія Панича була інша пропозиція. Він зазначив, що голови комітетів захисту Суспільного в регіонах готові приїхати до Києва на засідання наглядової ради за власний кошт.

На його думку, у цій ситуації не можна нікого залишати з відчуттям непочутості. Людина ображається, коли вона не почута, не отримала відповідей на гострі запитання. Відповіді можуть не задовольнити.

“Наглядова рада має піти на зустріч і провести окреме засідання, щоб ми вислухали їх, вони вислухали нас”, – сказав Олексій Панич.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький зазначив, що менеджери, які відповідають за реформу регіонального мовлення, готові поїхати до регіонів та якщо в наглядової ради є пропозиція щодо публічного обговорення в Києві, то він приєднується до організації і візьме на себе відповідальність запросити на захід усіх зацікавлених.

Найближчим часом мають ухвалити рішення щодо дати і місця проведення обговорення. За попередніми даними, зустріч має відбутися в телецентрі “Олівець”.

Як повідомляв ІМІ, 25 лютого біля приміщень восьми телерадіокомпаній регіональних Суспільних мовників відбулася всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного телебачення і радіо під назвою "Інформаційна година". Акції на підтримку Суспільного відбулися в Запоріжжі, Житомирі, Миколаєві, Херсоні, Луцьку, Ужгороді, Рівному та Івано-Франківську.

Учасники акції вимагали не зменшувати регіонального мовлення на Суспільному до однієї години на добу. У деяких філіях до протестувальників вийшли менеджери, просили не маніпулювати і запевнили, що телевізійний і радійний контенти буде збільшено до чотирьох годин на добу.

26 лютого в Кропивницькому під будівлею телерадіокомпанії "UA:Кропивницький" відбулась акція підтримки регіонального мовника.

Нагадаємо, у грудні 2019 року в НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ "НСТУ" на 2020–2021 роки. 

Згідно з концепцією, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть одну годину власного контенту і дві з половиною – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля. Частина проєктів на регіональних телеканалах виходитиме від сторонніх виробників. Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Ранкову програму в кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Усі філії долучатимуться до його виробництва.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі Українського радіо два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є в будні чотири відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні три відрізки. Надалі планують збільшити кількість контенту про регіони на Українському радіо, до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Менеджери НСТУ зазначають, що кількість регіонального мовлення на Суспільному не зменшиться, а зросте.

У січні із Центральної дирекції НСТУ до філій передали новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює в регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). Працівників НСТУ станом на 25 лютого не повідомили про скорочення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!