ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У восьми філіях НСТУ протестували проти скорочення регіонального мовлення

25.02.2020, 15:49
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Сьогодні, 25 лютого, біля приміщень восьми телерадіокомпаній регіональних Суспільних мовників відбулася всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного телебачення і радіо під назвою “Інформаційна година”, повідомляє “Детектор медіа”.

Учасники акції вимагали не зменшувати регіонального мовлення на Суспільному до однієї години на добу. У деяких філіях до протестувальників вийшли менеджери, просили не маніпулювати і запевнили, що телевізійний і радійний контенти буде збільшено до чотирьох годин на добу.

Акції на підтримку Суспільного відбулися в Запоріжжі, Житомирі, Миколаєві, Херсоні, Луцьку, Ужгороді, Рівному та Івано-Франківську.

Кропивницька філія також анонсувала участь у всеукраїнській акції, але через втрату місцевого діяча перенесла протест на 26 лютого.

Частина працівників філій, активісти та представники політичних партій і місцевої влади вимагали зупинити впровадження концепції регіонального мовлення ПАТ “НСТУ” на 2020–2021 роки, згідно з якою філії НСТУ вироблятимуть одну годину власного контенту та півтори години – на радіо. Вони вимагали залишити 3 години 10 хвилин контенту власного виробництва на регіональному телебаченні та радіо, як філії мовлять станом на 25 лютого. А за нагоди збільшити кількість регіонального мовлення на Суспільному.

Учасники акції у всіх філіях тримали плакати з подібними написами: “Місцеве мовлення треба збільшувати, а не зменшувати вдвічі” та “Захищаю Суспільне”.

“Ми за розвиток регіонального мовлення по всій Україні”, – сказала під час акції редакторка “Українського радіо. Луцьк” Світлана Мех.  

Учасники акції закликали всіх небайдужих приєднатися до флешмобу. Для цього потрібно зняти короткий ролик на підтримку регіонального Суспільного і розмістити в себе на сторінці в соціальних мережах.

В Ужгороді та Херсоні до протестувальників вийшли менеджери філій.

Менеджерка “UA:Херсон” Оксана Шило і продюсер філії Рустам Авдєєв поспілкувалися з організаторами протесту і запевнили, що “UA: Херсон”, як і всі інші філії Суспільного, продовжує мовлення, а глядачі і слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі, повідомляє сайт “UA:Херсон”.

За словами Оксани Шило, скорочення мовлення не відбувається: навпаки, навіть бюджет на зовнішнє виробництво вдесятеро збільшується і вже в березні буде оголошено відкритий конкурс проєктів для регіонального телебачення і радіо.

“Ми хочемо, щоб херсонці разом з нами вирішували, який контент буде транслювати Суспільне. Тому запрошуємо всіх причетних до медійної спільноти, а також людей з ідеями взяти участь у конкурсному відборі проєктів. Можливість брати участь у створенні нового контенту якнайбільшої кількості людей урізноманітнить підходи, стилі, жанри та формати програм, дасть  поштовх новаціям, зробить наш контент більш цікавим для нашої аудиторії і, впевнені, розширить кількість наших прихильників. Тим паче що коштів у цьому році на регіональні проєкти буде виділено вдесятеро більше, ніж у минулому – 20 млн гривень”, – сказала Оксана Шило.

Нагадаємо, у грудні 2019 року в НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ “НСТУ” на 2020–2021 роки. 

Згідно з концепцією, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть одну годину власного контенту і дві з половиною – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля. Частина проєктів на регіональних телеканалах виходитиме від сторонніх виробників. Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Ранкову програму в кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Усі філії долучатимуться до його виробництва.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі Українського радіо два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є в будні чотири відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні три відрізки. Надалі планують збільшити кількість контенту про регіони на Українському радіо, до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Менеджери НСТУ зазначають, що кількість регіонального мовлення на Суспільному не зменшиться, а зросте.

У січні із Центральної дирекції НСТУ до філій передали новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює в регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). Працівників НСТУ станом на 25 лютого не повідомили про скорочення.

Liked the article?
Help us be even more cool!