ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Meta припиняє співпрацю з фактчекерами в соцмережах

07.01.2025, 18:33

Корпорація Meta змінить свій підхід до перевірки контенту у Facebook та Instagram, зокрема позбувшись фактчекерів та замінивши їх на “нотатки від спільноти” на кшталт відповідної функції в соцмережі Х. 

Про це повідомив 7 січня генеральний директор компанії Марк Цукерберг на своїй фейсбук-сторінці, пише CNN.

У Meta заявили, що припиняють співпрацю з третіми фактчекерськими організаціями на всіх платформах: Facebook, Instagram і Threads.

“Фактчекери є занадто політично упередженими й зруйнували більше довіри, ніж побудували… Рух, який спершу мав на меті розбудову інклюзивності, дедалі більше використовувався для блокування думок і людей з іншими переконаннями, і це зайшло задалеко”, – заявив Цукерберг у своєму відео, уточнюючи, що йдеться, зокрема, про такі теми, як імміграція й гендер.

Компанія також планує переналаштувати свої системи сканування контенту, які тепер зосереджуватимуться на виявленні лише “серйозних” порушень на кшталт тероризму, сексуальної експлуатації дітей, торгівлі наркотиками й шахрайства.

Водночас Цукерберг визнав, що нова політика є “обміном”: на платформі відтепер зʼявлятиметься більше шкідливого контенту, проте менше “невинних” користувачів стикатиметься з помилковим блокуванням.

Зміни безпосередньо повʼязані із заступанням Дональда Трампа на посаду президента США. Трамп та інші республіканці раніше критикували Цукерберга й Meta за так звану цензуру правих думок.

Нещодавно Цукерберг призначив на керівні посади в корпорації відомих правих діячів і прихильників Трампа на кшталт Дейни Вайта й Джоела Каплана, а у своєму відео порівняв європейські закони про врегулювання контенту з цензурою в Китаї.

“США має найпотужніший конституційний захист свободи слова у світі. У Європі ухвалюється дедалі більше законів, які інституціоналізують цензуру й ускладнюють розбудову інновацій. У країнах Південної Америки діють секретні суди, які можуть стиха наказати компанії щось видалити. Китай цензурує наші застосунки настільки активно, що вони навіть не працюють у цій країні. Протидіяти цій глобальній тенденції ми можемо лише за підтримки уряду США”, – зазначив гендиректор Meta.

“Справжня наглядова рада Facebook” – незалежна організація, до якої входять науковці, юристи й правозахисники, – заявила, що ці нововведення демонструють повний перехід компанії в “МАГА-режим”.

“Сьогоднішнє оголошення Meta є відхиленням від будь-яких адекватних чи безпечних підходів до модерації контенту”, – зазначила група й назвала зміну правил компанії “політичним підлабузництвом”.

Як пише CNN, Цукерберг іде шляхом власника іншої соцмережі – Ілона Маска, який, придбавши Х (тоді Twitter) у 2022 році, розпустив фактчекерські відділи компанії й запровадив “нотатки від спільноти” як єдиний засіб виправлення недостовірних заяв на платформі.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!